Oferta przedszkola

Baza przedszkolna

• Dysponujemy przestrzennymi, kolorowymi salami, przy których znajduje się pełne wyposażenie sanitarne.
  • Posiadamy własną kuchnię, dzięki czemu dzieci spożywają codziennie świeże i ciepłe posiłki: śniadanie, obiad i podwieczorek.
  • Do dyspozycji mamy duży ogród przedszkolny wraz z placem zabaw, co ułatwia prowadzenie zajęć ruchowych na świeżym powietrzu, zapewniając jednocześnie dzieciom bezpieczeństwo.

Nauka i zabawa

• Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze odbywają się one w miłej i przyjaznej atmosferze z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i możliwości dzieci.
  • Pracujemy na następujących programach edukacyjnych:  "Od zabawy do nauki" (Dorota Kucharska; Nowa Era),"Od przedszkolaka do pierwszaka" (Iwona Broda; WSiP) oraz "Kocham przedszkole" (Mira Pleskot i Agnieszka Staszewska - Mieszek; WSiP).
  • Umożliwiamy dzieciom korzystanie z biblioteki publicznej - pani bibliotekarka raz w tygodniu przybywa do naszej placówki z książkami.
  • W trosce o prawidłowy rozwój fizyczny prowadzimy dla dzieci zajęcia gimnastyczne i ruchowe.
  • Dzieci ze starszych grup uczestniczą w zajęciach z religii, języka angielskiego oraz zajęciach logopedycznych.
  • Organizujemy różnorodne wyjścia i wycieczki dla dzieci.
  • Włączamy się w realizację różnorodnych programów edukacyjnych skierowanych do przedszkoli.

Współpraca i działalność lokalna

• Współpracujemy m. in. z: Redakcją "Głosu Ziemi Bychawskiej", Bychawskim Centrum Kultury, Biblioteką Publiczną, Poradnią psychologiczno-pedagogiczną oraz innymi placówkami wspierającymi rozwój dziecka.
  • Włączamy się w różnorodne akcje: "Góra grosza", "Pomóż dzieciom przetrwać zimę", Kiermasze świąteczne, Zbiórka korków dla chorych dzieci itp.
  • Jesteśmy organizatorami i pomysłodawcami różnorodnych imprez m. in. "Przeglądu Dziecięcych Talentów", "Dnia Bajkowych Postaci" i konkursów – "Baw się z nami jesiennymi darami".
  • Promujemy placówkę poprzez udział w imprezach: Przegląd Jasełek, Kolędowanie pod Bychawską Szopką, Festyn "W krainie pierogów", Bychawskie Muzykowanie przy Św. Janie, Przegląd Piosenki w Starej Wsi i Bełżycach.
  • Ubogacamy codzienne zajęcia poprzez zapraszanie do naszej placówki gości, aktorów, muzyków, którzy prezentują przedstawienia teatralne, lekcje muzyczne itp.
  • Organizujemy spotkania ze specjalistami - np. z pracownikami poradni psychologiczno-pedagogicznej.
  • Przygotowujemy wspólnie z dziećmi i rodzicami święta i uroczystości takie jak: Andrzejki, Mikołajki, Zabawa karnawałowa, Dzień Dziadków, Dzień Rodziny itp.

Inne

• Regularnie obserwujemy i diagnozujemy dzieci pod kątem ich wszechstronnego rozwoju.
  • Zapewniamy dzieciom pomoc psychologiczno-pedagogiczną.
  • Prowadzimy zajęcia adaptacyjne dla dzieci z młodszych grup.
  • Interesujemy się losami absolwentów przedszkola i zapraszamy ich do współpracy.
  • Jesteśmy otwarci na współpracę z różnorodnymi osobami i instytucjami.

do góry ^

Samorządowe Przedszkole Nr 1 w Bychawie - 2012