Archiwum - rok przedszkolny 2016/2017


Starszaki pożegnały przedszkole


23 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się "Uroczyste zakończenie roku" dla wszystkich dzieci idących od września do klasy pierwszej. Na początku spotkania głos zabrała Pani Dyrektor, która skierowała zarówno do dzieci, jak i do rodziców kilka ciepłych słów wdzięczności za całokształt współpracy. Następnie dzieci zaprezentowały część artystyczną, którą pożegnały swoje kochane przedszkole. Druga część odbyła się w poszczególnych salach, gdzie nauczycielki wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Był też czas na wspólną fotografię. Na niejednym policzku pojawiły się łzy wzruszenia. Wszystkim dzieciom życzymy bezpiecznych i wesołych wakacji, a naszym absolwentom sukcesów w szkole! Rodzicom dziękujemy za wspaniałą współpracę i zaangażowanie!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Myszki na wycieczce w Zamościu


13 czerwca przedszkolaki z grupy "Myszki" udały się na wycieczkę do ZOO do Zamościa. Dzieci były pod wielkim wrażeniem zwierząt, które tam zobaczyły: wspaniałe lamy, żyrafy, wielbłądy, przepiękne kolorowe pawie, zebry i inne zwierząta sprawiły, że dzieci nie mogły oderwać wzroku od ich widoku. Wielkie zainteresowanie wśród przedszkolaków wywołał groźnie wyglądający tygrys, a także "małpki akrobatki". Z wielką radością dzieci zwiedziły także motylarnię. Po zwiedzeniu ZOO dzieci udały się na pobliski plac zabaw, a następnie na pyszny obiad i lody. Na zakończenie wycieczki wszysycy kupili sobie drobne pamiątki. Zmęczone, ale bardzo zadowolone przedszkolaki powróciły do Bychawy!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Tygryski na wystawie w BCK - u


Przedszkolaki z grupy "Tygryski" udały się ostatnio na wystawę do Bychawskiego Centrum Kultury. Dzieci skorzystały z zaproszenia Pani Joanny Marek - Stanickiej i podziwiały piękne prace.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Tygryski świętowały urodziny Blanki


12 czerwca przedszkolaki z grupy "Tygryski" świętowały urodziny swojej koleżanki Blanki Kryk. Było oczywiście gromkie "Sto lat!" i serdeczne życzenia. Blanka dla wszystkich "Tygrysków" przyniosła pyszny urodzinowy tort. Życzymy Blance wszystkiego najlepszego!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Pszczółki świętowały Dzień Rodziny


Dnia 9 czerwca grupa "Pszczółki" świętowała w BCK -u "Dzień Rodziny". Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną. Najmłodsza grupa z naszego przedszkola dzielnie walczyła z tremą na dużej scenie. Następnie dzieci rozdały swoim mamusiom i tatusiom dyplomy i buziaki. Rodzice przygotowali pyszny poczęstunek. Potem wszycy bawili się na placu zabaw przy BCK - u.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Tygryski w Centrum Rozrywki


8 czerwca przedszkolaki z grupy "Tygryski" udały się do Centrum Rozrywki "Koziołek" w Lublinie. Na miejscu dzieci korzystały z wielu urządzeń do zabawy: bawiły się w basenie z piłeczkami, zjeżdżały ze zjeżdżalni, kierowały samochodzikami, budowały wieże z wielkich klocków itp. Krótko mówiąc dzieci spędziły czerwcowe przedpołudnie na wspaniałej, wspólnej zabawie!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Wycieczka Krasnali


7 czerwca grupa "Krasnale" wraz z rodzicami udała się w podróż do Sernik. Gdy dzieci przybyły do "Rancza Arka" słońce mocno przygrzewało. Na miejscu czekało na przedszkolaków wiele atrakcji. Były zwierzęta: strusie, lamy, sarny, dzik, bawoły, świnka Peppa, renifer Rudolf, konie, kozy i wiele innych. Dzieci oglądały zwierzątka, a niektóre mogły nawet pogłaskać. O wszystkich mieszkańcach rancza opowiadała pani przewodniczka. Następnie była przejażdżka ciuchcią oraz zabawa na dmuchanych zamkach i placu zabaw. W czasie pobytu, w tym urokliwym miejscu był też czas na drugie śniadanie i pyszne kiełbaski z ogniska. "Krasnale" wróciły bardzo zadowolone z wyprawy!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Myszki na wystawie w BCK - u


5 czerwca przedszkolaki z grupy "Myszki" udały się do Bychawskiego Centrum Kultury, aby obejrzeć przepiękną wystawę pt. "Panoptikum". Dzieci podziwiały rozmaitości. Oglądały haftowane oraz malowane obrazy, różne inne dzieła sztuki np. niesamowite krzesło, a także pięknie wykonane lalki, fotografie. Dzieci były pod wielkim wrażeniem tego, co zobaczyły. Serdecznie dziękujemy Pani Joannie Marek - Stanickiej za zaproszenie!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Myszki świętowały Dzień Rodziny


1 czerwca w godzinach popołudniowych przedszkolaki z grupy "Myszki" wspólnie ze swoimi paniami i rodzicami udały się w plener, w "Dolinę Bystrzycy", aby tam wspólnie świętować "Dzień Rodziny". Na początku przedszkolaki zaprezentowały krótką część artystyczną, po której wszyscy wspólnie świętowali: grali w piłkę, rozmawiali, bawili się na dmuchańcach, pikeli kiełbaski przy ognisku, kosztowali pysznego ciasta itp. Popołudnie minęło we wspaniałej, rodzinnej atmosferze i tylko do domu wcale nie chciało się wracać!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Tygryski na lodach


Ostatnio przedszkolaki z grupy "Tygryski" udały się do pobliskiej "Poczekalni" na pyszne lody śmietankowe i czekoladowe. Tym samym umiliły sobie jedno z przedszkolnych przedpołudni. Lody były przepyszne, a przedszkolaki bardzo szczęśliwe!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Święto wszystkich dzieci


1 czerwca w naszym ogrodzie przedszkolnym odbył się "Dzień Dziecka" dla wszystkich naszych przedszkolaków. Po śniadaniu dzieci wyszły do ogrodu przedszkolnego, który tego dnia był wyjątkowo kolorowy i do obiadu wspólnie bawiły się. Każdy przedszkolak robił to, na co miał ochotę. W ogrodzie były różne grupy: plastyczna, taneczna, sportowa itp. Czas umilała muzyka i piękne słońce, które nas ogrzewało. Dzieci brały także udział w konkursach, kosztowały słodkości, malowały twarze itp. Dzień 1 czerwca upłyną radośnie i wesoło!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Dzień Rodziny u Tygrysków


1 czerwca w grupie "Tygryski" odbył się "Dzień Rodziny". Dzieci zaprezentowały dla rodziców krótkie przedstawienie o mamie i o tacie, zatańczyły "Krakowiaka", a także zaśpiewały piosenki. Po części artystycznej wręczyły prezenty i zasiadły do wspólnego, słodkiego poczęstunku.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Bezpieczne wakacje - zajęcia u Myszek


Wakacje tuż, tuż, dlatego też dzieci z grupy "Myszki" 30 maja brały udział w zajęciach dydaktycznych dotyczących zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji.Dzieci omawiały miejsca i sytuacje, w których należy zachować się bezpiecznie, rozwiązywały wakacyjną krzyżówkę, wykonywały różne zadania dotyczące poruszanej tematyki. Na zajęciach dzieci gościły Panią Dyrektor - Annę Pietrzak. Z pewnością po tych zajęciach każdy przedszkolak będzie wiedział, jak miło i bezpiecznie spędzić zbliżające się wakacje.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Niezwykły gość w przedszkolu


18 maja do naszego przedszkola przybył wyjątkowy gość - Pan Strażak Tomasz Małaj, który przeprowadził dla dzieci zajęcia dotyczące bezpieczeństwa. Pan Tomasz omówił na czym polega praca strażaka, powiedział, w jakich sytuacjach należy wzywać pomocy tychże osób, a także przyniósł ze sobą kilka bardzo ciekawych przedmiotów, których używa w swojej pracy. Dzieci były zafascynowane zajęciami. Mogły także zadać Panu pytania, na które uzyskały pełną odpowiedź. Spotkanie dla przedszkolaków zorganizowała Pani Beata Pawełczak wraz z grupą "Tygryski". Dzięki temu spotkaniu dowiedzieliśmy się bardzo dużo o bezpieczeńtswie. Panu Tomaszowi z całego serca dziękujemy za przybycie do naszej placówki!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Piknik Tygrysków


Ostatnio przedszkolaki z grupy "Tygryski" urządziły sobie na placu przedszkolnym mały piknik. Słonko mocno przygrzewało, co sprzyjało letniej relaksacji.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Tygryski i Słoneczka w Magicznych Ogrodach


17 maja przedszkolaki z grupy "Tygryski" i "Słoneczka" udały się na wycieczkę do Magicznych Ogrodów. Dzieci były pod wielkim wrażeniem tego, co zobaczyły. Przedszkolaki bawiły się wspaniale, a dzień upłynął im bardzo szybko. Po całym dniu zmęczone, ale bardzo zadowolone dzieci wróciły do Bychawy.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Przedszkolaki na dniach otwartych w Szkole Podstawowej


16 i 17 maja nasze przedszkolaki uczestniczyły w "Dniach otwartych" w Szkole Podstawowej w Bychawie. Dzieci, które już od września rozpoczną naukę w klasie pierwszej miały możliwość zwiedzenia placówki. Przedszkolaki zobaczyły takie miejsca jak: sala zabaw, świetlica, stołówka, sala komputerowa, sala lekcyjna, biblioteka itp. Ponadto dzieci zasiadły w szkolnych ławkach, w których już niedługo rozpoczną naukę.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Przedszkolaki w Straży Pożarnej


12 maja wszystkie dzieci z naszego przedszkola udały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Bychawie. Najpierw dzieci złożyły wszystkim obecnym na służbie Panom Strażakom serdeczne życzenia z okazji ich święta, a następnie słuchały tego, o czym opowiadali im Panowie. Ponadto każdy chętny przedszkolak mógł wsiąść do wozu strażackiego, a także zadać pytanie odnośnie pracy strażaka. Dzieciom bardzo spodobała się wycieczka. Bardzo serdecznie dziękujemy Panom ze straży za tak miłe przyjęcie naszych przedszkolaków!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Myszki na wystawie ilustracji w BCK - u


10 maja przedszkolaki z grupy "Myszki" skorzystały z zaproszenia Pani Joanny Marek - Stanickiej i udały się do BCK - u, aby obejrzeć przepiękną wystawę ilustracji do książek Pani Magdaleny Józefczuk - Dmitrocy. Dzieci były pod wielkim wrażeniem przepięknych ilustracji, które zobaczyły: piękne, kolorowe, wykonane z wielką precyzją i dokładnością. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wystawę. Później udały się do biblioteki na krótkie zajęcia. Serdecznie dziękujemy Pani Asi za zaproszenie!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Teatrzyk w przedszkolu


9 maja do naszego przedszkola przybyli artyści z teatru "Urwis", aby zaprezentować naszym przedszkolakom sztukę pt. "Leśne skrzaty". Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały przedstawienie, wspólnie z aktorami tańczyły, ćwiczyły, śpiewały, brały czynny udział w przedstawieniu. Przekonały się także o tym, jak wielu ludziom i zwierzętom pomogły leśne skrzaty. Ponadto w przedstawienie wplecione były elementy edukacji przyrodniczej zwracające przede wszystkim uwagę na troskę o przyrodę.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Tygryski robiły ciasteczka


Przedszkolaki z grupy "Tygryski" bardzo lubią spróbować czasem coś pysznego. Ostatnio dzieci wspólnie ze swoją Panią gniotły ciasto i robiły z niego wspaniałe kruche ciasteczka. Ciasteczka przybierały różne formy i kształty. Zabawy i radości przy pracy było bardzo dużo!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Przedszkolne Spotkanie Wielkanocne


12 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się "Spotkanie Wielkanocne" dla całej społeczności przedszkolnej. Spotkanie poprowadziła Pani Katechetka, która przygotowała bardzo ciekawą prezentację na temat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Ponadto przedszkolaki wspólnie zaśpiewały piosenki o świątecznej tematyce. Na zakończenie wszyscy dzielili się jajkiem i składali sobie świąteczne życzenia.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Nutki sadziły zioła


Przedszkolaki z grupy "Nutki" także bardzo dbają o nasz przedszkolny ogródek. W środowe przedpołudnie dzieci sadziły w donicach przedszkolnych różne zioła. Przedszkolaki w ten sposób uczestniczą w zajęciach przyrodniczych, a także uczą się prac ogrodniczych.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Wielkanoc u Myszek


Przedszkolaki z grupy "Myszki" odczuły ostatnio, że Święta Wielkanocne tuż, tuż. Dzieci przygotowywały się do świąt od pewnego czasu. Malowały świąteczne kartki, zdobiły wielkanocnego zajęczka, wykonały przepiękne, kolorowe pisanki, śpiewały wielkanocne piosenki. Ponadto "Myszki" udały się z najserdeczniejszymi życzeniami do pracowników przedszkola.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Świąteczne zajęcia Krasnali


Przedszkolaki z grupy "Krasnale" dużo mówią ostatnio na temat zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci biorą udział w różnych grach, zabawach, zajęciach plastycznych itp. Uczą się piosenek o tematyce wielkanocnej. Ponadto "Krasnale" wykonywały ostatnio na zajęciach piękne palmy, a także dekorowały jajka, z których powstały wspaniałe pisanki. Widać, że święta tuż, tuż.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Pokaz drona


10 kwietnia 2017r. nasze przedszkolaki brały udział we wspaniałych zajęciach. Otóż tego dnia przybył do nas pracownik UM w Bychawie - Pan Marek Matysek, który przeprowadził dla dzieci pokaz drona. Dzieci z wielką uwagą słuchały opowieści Pana Marka o użyciu drona i jego budowie. Po zakończonej prelekcji Pan Marek uruchomił drona. Dron przeleciał nam naszym przedszkolem wykonując jednocześnie zdjęcie wszystkim przedszkolakom znajdującym się w ogrodzie przedszkolnym. Każdy przedszkolak mógł także obejrzeć drona i zadać Panu pytanie. To była dla naszych przedszkolaków niecodzienna, wspaniałe lekcja. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Markowi Matyskowi za przybycie do naszej placówki i za wyjątkowe zajęcia.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


VII Przegląd Dziecięcyh Talentów


9 kwietnia 2017r. w Bychawskim Centrum Kultury odbył się VII Przegląd Dziecięcych Talentów. Na scenie zaprezentowało się pond 80 uczestników. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły taniec nowoczensny, balet, disco itp. Sala tego świątecznego dnia była wypełniona po brzegi. Dzieci pokazały, iż są naprawdę bardzo utalentowane. Po występie na uczestników czekał słodki poczęstunek oraz wspaniałe nagrody. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tego jakże wielkiego przedsięwzięcia i oczywiście zapraszamy za rok!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Świąteczne wypieki Słoneczek


Przedszkolaki z grupy "Słoneczka" ostatnio podczas zajęć przedszkolnych brały udział w zajęciach kulinarnych. Dzieci piekły świąteczne ciasta: babeczki oraz mazurka. Dzieci kolejno gniotły ciasto, potem piekły, a następnie dekorowały. Oczywiście wszyscy nie mogli doczekać się kiedy spróbują tych pysznych wypieków.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Myszki i Krasnale w kinie


6 kwietnia przedszkolaki z grupy "Myszki" i "Krasnale" udały się na wycieczkę do kina Cinema City w Lublinie. Dzieci obejrzały bajkę pt. "Zając Max ratuje Wielkanoc". Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem oglądały bajkę. Dzieciom bardzo spodobała się zajęcza szkoła, w której wszyscy wzajemnie okazywali sobie pomoc i byli bardzo radośni. Ponadto dzieci bardzo były ucieszone tym, że zającowi Maxowi udało się uratować złote jajo.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Tygryski zdobiły pisanki


Przedszkolaki z grupy "Tygryski" uczestniczyły ostatnio w zajęciach o tematyce świątecznej. Dzieci wykonywały pracę plastyczną - dekorowały świąteczne jajo. Przedszkolaki używały do zdobienia różnych elementów, z których powstały piękne pisanki. Pisanki można podziwiać, gdyż zostały umieszczone na tygryskowej tablicy w holu przedszkola.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Krasnale sadziły zioła


W piękny, słoneczny, poniedziałkowy dzień, przedszkolaki z grupy "Krasnale" sadziły w naszym przedszkolnym ogródku rózne zioła. Dzieci odczytywały nazwy poszczególnych ziół, siały je kolejno w wyznaczonych miejscach, a następnie podlewały, aby ziemia była odpowiednio nawilżona. Ta praca sprawiła dzieciom wiele radości. Przedszkolaki choć przez chwilkę mogły poczuć się jak prawdziwi ogrodnicy.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Myszki sadziły wiosenne kwiaty


W miniony wtorek przedszkolaki z grupy "Myszki" sadziły wspólnie z Panią Jadzią wiosenne kwiaty w naszych przedszkolnych kwietnikach. Dzieci założyły odpowiednie rękawice i ruszyły do pracy. Ileż było radości, że każdy może posadzić swojego kwiatuszka. Przedszkolaki radziły sobie świetnie. Z pewnością niejeden z nich zostanie w przyszłości ogrodnikiem. Piękne, kolorowe kwiaty można podziwaić przy wejściu do przedszkola. Dla dzieci była to wspaniała lekcja przyrody.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Przedszkolaki powitały wiosnę


21 marca 2017r. wszystkie przedszkolaki z naszej placówki powitały wiosnę. Najpierw dzieci brały udział w swoich grupach w zajęciach o tematyce wiosennej, a następnie wszyscy udali się całą kolumną na wiosenny spacer. Dzieci podczas spaceru grały na różnych instrumentach, niosły napisy, a także wołały: Witaj wiosno! Przedszkolaki miały ze sobą także "Marzannę", którą na zakończenie spaliły na placu przedszkolnym.Ponadto tego dnia odwiedzili nas uczniowie z Gimnazjum im. Obrońców Ojczyzny w Bychawie, którzy zaprezentowali nam najdłuższy szalik w Bychawie. Był bardzo długi i kolorowy.Mamy nadzieję, że wiosna już naprawdę do nas przyjdzie, zrobi się ciepło i będziemy mogli zdjąc czapki i szale.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Pierwszy dzień wiosny u Pszczółek


Pierwszego dnia wiosny grupę "Pszczółki" odwiedzili absolwenci przedszkola (obecnie uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej) wraz ze swoją wychowawczynią - Panią Małgorzatą Rapą. Po krótkiej prezentacji grup rozpoczęły się wspólne zajęcia, które uświetniły nadejście wiosny. Pani Wiosna zostawiła list i zadania, które dzieci miały wspólnie wykonać. Najpierw oglądały nasiona i cebule, rozmawiały na temat ich wyglądu, a następnie wysadziły je do przygotowanych pojemników i słoików. Zajęcia zakończyły się poczęstunkiem. Absolwenci pożegnali się czule z "Pszczółkami" i wrócili do szkoły. Maluchy po raz kolejny udowodniły, że są dzielne i nie boją się żadnych trudnych wyzwań.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Bezpieczny przedszkolak


W minioną środę do naszego przedszkola przybyli niezwykli goście, a byli nimi Państwo z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Przybyli goście poprowadzili dla naszych przedszkolaków spotkanie, podczas którego rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie, mówili jak zachować się w różnych sytuacjach np. podczas poruszania się po drodze, podczas spotkania z agresywnym zwierzęciem itp. Omawiali różne sytuacje oraz odpowiadali na pytania przedszkolaków. Gościem szczególnym podczas tego spotkania był miś - Policjant Poli, którego przybycie sprawiło dzieciom wiele radości. Serdecznie dziękujemy za przybycie do naszej placówki i za wspaniałą lekcję o bezpieczeństwie!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Dzień Kobiet u Myszek


8 marca chłopcy z grupy "Myszki" świętowali "Dzień Kobiet". Tego dnia chłopcy złożyli wszystkim dziewczynkom z grupy serdeczne życzenia, odśpiewali "Sto lat!" oraz wręczyli upominki w postaci kolorowych kucyków. Ponadto dziewczynki otrzymały pyszne słodkości. Prezenty sprawiły dziewczynkom wiele radości, a pamięć o ich święcie wywołała uśmiech na twarzach! Dziewczynki z całego serca podziękowały swoim, wspaniałym kolegom z grupy.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Tygryski świętowały urodziny Patrycji


W miniony czwartek - 2 marca - przedszkolaki z grupy "Tygryski" świętowały urodziny swojej koleżanki Patrycji Zaręby. Dzieci odśpiewały Patrycji gromkie "Sto lat!" oraz złożyły życzenia. Patrycja poczęstowała swoje koleżanki i swoich kolegów pysznym, czekoladowym tortem i cukierkami. Tego dnia atmosfera w grupie "Tygryski" była naprawdę wyjątkowa.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Karnawałowy bal postaci bajkowych u Motylków


23 lutego już od rana w przedszkolu trwały przygotowania do balu. Dzieci pomagały w dekoracji sali. Potem w obecności licznie przybyłych rodziców zaprezentowały pokaz mody, który został nagrodzony gromkimi brawami. Na balu można było spotkać m.in. księżniczki, czarownicę, pieska, Spider-Mana, Super – Mana i krokodyla. Wszyscy bawili się, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się różnymi smakołykami, napić soczku i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Bal umożliwił dzieciom i rodzicom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości, a to było głównym celem tego spotkania.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Teatrzyk "Koziołek Matołek"


W miniony czwartek w naszym przedszkolu gościliśmy Teatr Jana Brzechwy z Lublina. Aktorzy przybyli do nas, aby zaprezentować sztukę pt. "Koziołek Matołek". Sztuka była wspaniała.Podczas oglądania przedstawienia dzieci wspaniale się bawiły, ponadto uważnie oglądały tego co przygotowali dla nich aktorzy.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Zabawy zimowe Myszek


W środę przedszkolaki z grupy "Myszki" udały się do ogrodu przedszkolnego, aby wspólnie pobawić się na śniegu. Dzieci lepiły śnieżki, robiły aniołki na śniegu, spacerowały, a przy tym doskonale się bawiły. Przedszkolaki pokazały, że zimowy czas można spędzić bardzo mile i wesoło.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Zabawa choinkowa


12 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się "Zabawa choinkowa". Wszystkie przedszkolaki przybyły tego dnia wyjątkowo wystrojone. Dzieci przepięknie tańczyły, śpiewały i brały udział w zabawach, które prowadził dla nich wspaniały pan wodzirej. W salach przedszkolaki mogły się pożywić i nabrać sił na kolejny taniec, gdyż rodzice zadbali w salach o słodki poczęstunek. Zabawa tego dnia była wspaniała, a czas minął bardzo szybko! Aż nie chciało się schodzić z parkietu!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu


W ostatnim tygodniu przed przerwą zimową w naszym przedszkolu w poszczególnych grupach odbywała się "Uroczystość Dnia Babci i Dziadka". Z tej okazji dzieci prezentowały dla przybyłych gości część artystyczną, śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły, a także wręczały upominki, które same wykonały dla Kochanych Babć i Kochanych Dziadków. Ponadto w każdej grupie Rodzice zadbali o słodki poczęstunek.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Myszki i Tygryski kolędowały w BCK


6 stycznia przedszkolaki z grupy "Myszki" i "Tygryski" brały udział we wspólnym kolędowaniu, które odbyło się w Bychawskim Centrum Kultury. Przedszkolaki z grupy "Tygryski" zaśpiewały dwie kolędy: "Dzisiaj w Betlejem" oraz "Przybieżlei do Betlejem", zaś "Myszki" wykonały pastorałki: "Uboga stajenka" oraz "Świeć gwiazdeczko". Warto wspomnieć, iż niektóre przedszkolaki przyszły w przepięknych jasełkowych strojach. Serdecznie dziekujemy wszystkim Rodzicom za to, że poświęcili swój wolny czas i przybyli razem z dziećmi, aby kolędować. To był naprawdę wyjątkowy, świąteczny wieczór!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Jasełka u Motylków


21 grudnia u "Motylków" było bardzo uroczyście. Dzieci wraz z Panią Bożeną Sorek przygotowały jasełka. Spotkanie opłatkowe uświetnili swoją obecnością Pani Dyrektor, Ksiądz Proboszcz z Bychawki i rodzice.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Spotkanie opłatkowe


21 grudnia 2016r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie opłatkowe. Na początku Pani Katechetka omówiła krótko tradycje świąteczne i wprowadziła dzieci w świąteczny nastrój. Następnie przedszkolaki z grupy "Krasnale" zaprezentowały dla całej społeczności przedszkolnej "Jasełka". Po jasełkach odbyło się wspólne kolędowanie. Przedszkolaki z grup: "Myszki", "Tygryski", "Biedronki" i "Nutki" wykonały kolędy i pastorałki. Później wszyscy odsłuchali fragmentu Pisma Św. o Narodzinach Pana Jezusa, a następnie składali sobie życzenia i dzielili się opłatkiem.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Wręczenie nagród w konkursie na świąteczną kartkę


20 grudnia 2016r. w sali konferencyjnej UM w Bychawie odbyło się wręczenie nagród w konkursie na świąteczną kartkę pocztową. Pani Burmistrz wręczyła wyróżnionym dzieciom pamiątkowe dyplomy i upominki. Również nauczyciele otrzymali podziękowania za zaanagażowanie w promowanie konkursu. Miło nam poinformować, że z naszego przedszkola siedmioro dzieci otrzymało wyróżnienia, a są to: Gabriela Salasa z grupy "Motylki" (oddział w Osowie), Aleksandra Krawczyk ze "Słoneczek", Blanka Kryk z "Tygrysków", Gabriela Luterek z "Myszek", Daria Sak i Laura Wójcik z "Biedronek" oraz Marcel Mączka z "Krasnali". Serdecznie gratulujemy!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Myszki przedświątecznie


Przedszkolaki z grupy „Myszki” już od początku grudnia przygotowywały się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wspólnie ubierały choinkę, niektórzy przynieśli własnoręcznie wykonane ozdoby i pierniczki, aby udekorować nimi drzewko. Jeden z naszych kolegów – Staś Bryczek przyniósł przepiękną, świąteczną chatkę z piernika, którą „Myszki” obejrzały, a następnie ze smakiem zjadły. Ponadto dzieci wykonywały prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych materiałów, uczyły się kolęd i pastorałek. W ostatnie dni przed świętami przedszkolaki wspólnie świętowały i składały życzenia całej społeczności przedszkolnej.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Biedronki robiły świąteczne pierniczki


Tuż przed świętami przedszkolaki z grupy „Biedronki” brały udział w różnorodnych zajęciach o tematyce świątecznej. Dzieci uczestniczyły także w zajęciach kulinarnych, podczas których przedszkolaki wspaniale dekorowały świąteczne pierniczki. Podczas zajęć powstały przepiękne i przepyszne ciasteczka.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Przygotowania Motylków do świąt


W grudniu u „Motylków” działo się bardzo dużo. Dzieci pracowicie przygotowywały się do świąt. Własnoręcznie zrobiły kartki z życzeniami dla rodziców, wykonały wiele ozdób choinkowych i prac plastycznych, które zdobią salę. Dużą atrakcją było pieczenie i ozdabianie cukrowymi pisakami świątecznych pierniczków.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Przedszkolaki obejrzały "Tańczącą choinkę"


14 grudnia dzieci z naszego przedszkola udały się do BCK - u na przedstawienie pt. "Tańcząca choinka". Na scenie prezentowali się artyści z Warszawskiego Teatru Edukacyjnego. Dzieci były zafascynowane tym, co zobaczyły, nauczyły się kilku świątecznych piosenek i doskonale bawiły. Przede wszystkim przedszkolaki dowiedziały się, że trzeba okazywać wszystkim ludziom wielkie serce, nie tylko podczas nadchodzących świąt.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Świąteczne słodkości u Tygrysków


W poniedziałek przedszkolaki z grupy "Tygryski" poczuły, że święta są tuż, tuż. Wszystko za sprawą świątecznych słodkości, które dla dzieci przyniosła koleżanka z grupy - Julka. Julka razem ze swoją mamą wypiekła pyszne świąteczne pierniczki, które przyniosła do przedszkola, aby poczęstować dzieci i panie. Wypieki były przepyszne.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Wycieczka Nutek i Motylków


Dzieci z grupy "Nutki" i "Motylki" wyruszyły w niezwykłą podróż do teatru H.Ch. Andersena w Lublinie, by wraz z Muminkami przeżyć ich przygody. Przedszkolaki miały okazję zastosować w praktyce zdobytą wiedzę na temat zachowania w teatrze. Z zainteresowaniem oglądały sztukę i podziwiały grę aktorów. Zanim opuściliśmy Lublin odwiedziliśmy drukarnię "Gaudium". Dzieci poznały tajemnicę drukarni i zdobyły wiedzę na temat powstawania książki.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Urodziny Julki i Kamilki


W środę przedszkolaki z grupy "Tygryski" świętowały urodziny swoich koleżanek z grupy - Julki i Kamilki. Solenizantki tego dnia do przedszkola przyniosły pyszny tort, którym częstowały dzieci. Oprócz tortu dzieci mogły także zasmakować cukierków. Tygryski złożyły swoim koleżankom serdeczne życzenia i odśpiewały gromkie "Sto lat"! Julce i Kamilce życzymy wszystkiego najlepszego!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Mikołaj u przedszkolaków


6 grudnia dzieci z naszego przedszkola odwiedził Święty Mikołaj. Przybył z bardzo daleka do przedszkolaków. Mikołaj odwiedził kolejno wszystkie grupy w naszej placówce. Dla każdego dziecka miał piękny prezent. Dzieci otrzymały m.in. przytulanki, kolorowanki, gry edukacyjne, a także mnóstwo słodkości. W podziękowaniu dzieci podarowały w prezencie Mikołajowi piękne wiersze i świąteczne piosenki.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Zimowe szaleństwo Tygrysków


W poniedziałkowy dzień przedszkolaki z grupy "Tygryski" korzystały z pięknej, słonecznej pogody i białego puchu, który pokrył nasz przedszkolny ogród. Dzieci rzucały się śniegiem, lepiły bałwana, śnieżki i podziwiały wokół piękno przyrody.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Tygryski wysłały listy do Mikołaja


Już za kilka dni do dzieci przybędzie długo wyczekiwany gość, Święty Mikołaj. Ostatnio przedszkolaki z grupy "Tygryski" udały się na bychawską pocztę, aby wysłać listy do Mikołaja. W listach zaznaczyły, co chciałyby otrzymać w tym roku od Mikołaja. Już niedługo dowiemy się, czy Mikołaj spełni marzenia naszych przedszkolaków.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Zabawa andrzejkowa w przedszkolu


24 listopada w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci w poszczególnych grupach brały udział w zabawach, wróżbach, a także w wesołych tańcach. Ponadto kochani rodzice zadbali o to, aby dzieci miały słodki poczęstunek.Tego dnia zabawa była wspaniała!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Dzień pluszowego misia


25 listopada przypada "Światowy Dzień Pluszowego Misia". Także i nasze przedszkolaki obchodziły święto naszych ulubieńców i pocieszycieli - wspaniałych misiów. Niektóre dzieci brały udział w grach i zabawach w swoich grupach, gdzie oczywiście głównym bohaterem był miś, inne dzieci uczestniczyły w zajęciach tematycznych o misiu w bibliotece. Każdy przedszkolak w różnorodny sposób świętował dzień misia - naszego najwierniejszego przyjaciela.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Urodziny u Motylków


18 listopada swoje piąte urodziny obchodzili: Gabrysia i Michał z grupy "Motylki".Szanownym jubilatom koledzy tradycyjnie odśpiewali sto lat i złożyli życzenia. Był pyszny tort i cukierki, a także wspaniała zabawa.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Jesienny spacer Tygrysków


W jedno z listopadowych przedpołudni przedszkolaki z grupy "Tygryski" razem ze swoją panią wybrały się na jesienny spacer. Dzieci podziwiały piękno przyrody, kolorowe barwy jesieni. Zbierały także wspaniałe, jesienne liście, z których robiły śliczne bukiety i dekoracje.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Zajęcia muzyczno - rytmiczne


W poniedziałek - 14 listopada - przedszkolaki z grupy "Myszki" i "Biedronki" uczestniczyły w zajęciach muzyczno - rytmicznych. Zajęcia poprowadziła dla przedszkolaków Pani Barbara Wójcik. Dzieci wykonywały różnorodne ćwiczenia ruchowe i rytmiczne, śpiewały jesienne piosenki m.in. o niedźwiedziu, który zapada w zimowy sen, bawiły się w zabawę muzyczną "Jawor, jawor", a także wspólnie tańczyły "Krakowiaka". Przedszkolaki dużo się nauczyły i świetnie bawiły. Z niecierpliwością czekają na kolejną muzyczną lekcję.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Teatrzyk "Żabi Książę"


10 listopada 2016r. gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z teatru "Urwis" z Krakowa, którzy przyjechali do nas, aby zaprezentować nam sztukę pt. "Żabi Książę". Przedstawienie było wspaniałe. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały, jak książę został przemieniony w żabę, a następnie został odmieniony i mógł poślubić piękną księżniczkę. Ponadto aktorzy anagażowali naszych przedszkolaków do wspólnej zabawy.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Jesiennie u Myszek


Nikt chyba nie ma wątpliwości,że prawdziwa jesień już do nas przyszła. Także przedszkolaki z grupy "Myszki" wiedzą o tym doskonale, gdyż na zajęciach przedszkolnych podejmują zagadnienia dotyczące jesieni. Dzieci wykonują przepiękne prace plastyczne, nucą jesienne utwory, gromadzą dary jeseni tworząc w sali piękny kącik przyrodniczy, wykonują smaczne przekąski z jesiennych warzyw i owoców, a przy tym nie tylko wzbogacają swoją wiedzę przyrodniczą, ale także doskonale się bawią, mimo, że za oknem pogoda iście jesienna.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Motylki w Bychawie


Przedszkolaki z grupy „Motylki” 20 października po uroczystym pasowaniu na starszaka odwiedziły kilka ciekawych miejsc w Bychawie. Były w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie Pani Joanna Marek – Stanicka przeprowadziła zajęcia o misiach. Motylki obserwowały też pracę pań na poczcie, otrzymały kolorowe znaczki. Dużą atrakcją było też oglądanie zwierząt w sklepie zoologicznym. Po spacerze w parku, gdzie obserwowaliśmy zmiany w przyrodzie jesienią pełni wrażeń wróciliśmy do Osowy.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Zajęcia kulinarne Motylków


Przedszkolaki z grupy „Motylki” wiedzą, że należy odżywiać się zdrowo. Jesień sprzyja testowaniu nowych smaków. Samodzielne przygotowanie potraw jest dla dzieci bardzo atrakcyjne i sprawia wiele radości. Wraz z paniami przedszkolaki przygotowały: owocowe szaszłyki, surówki, pyszną dynię z makaronem, jesienne kanapki serwowane w formie „szwedzkiego stołu”, kompoty z jabłek, gruszek i śliwek, które z pewnością przydadzą się w okresie zimy.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


"ZŁOTA OLIMPIJKA" odwiedziła przedszkolaków


25 października w naszym przedszkolu gościliśmy wyjątkową osobę - złotą medalistkę igrzysk paraolimpijnskch - Panią Iwonę Podkościelną - rodowitą bychawiankę. Pani Iwonka podczas spotkania, opowiedziała przedszkolakom z grupy "Biedronki" i "Myszki" o swojej karierze sportowej w kolarstwie tandemowym, zaprezentowała zdobyte medale,wśród nich ten najważnieszy - złoto olimpijskie. Ponadto chętnie odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły Pani Iwonce drobny upominek oraz wykonały sobie ze "Złotą Olimpijką" pamiątkowe zdjęcie. Serdecznie dziękujemy Pani Iwonce za poświęcony czas i jeszcze raz z całego serca gratulujemy tak wielkiego sukcesu!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Pasowanie na starszaka


20 października w naszym przedszkolu odbyła się „Uroczystość Pasowania na starszaka”. Wszystkie dzieci ze starszych grupy zostały przez Panią Dyrektor pasowane na starszaków. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej w wykonaniu dzieci. Następnie odbyło się ślubowanie, po którym każde dziecko zostało pasowane na starszaka. Ponadto każdy starszak otrzymał także piękny, pamiątkowy dyplom. Po zakończonej uroczystości był czas na wspólną fotografię. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy tak licznie przybyli na naszą uroczystość za obecność, w tym tak ważnym dniu.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Myszki i Krasnale w Cukier - Lukier


Dnia 19 października przedszkolaki z grupy „Myszki” i „Krasnale” pojechały na wycieczkę do Lublina. Celem wycieczki była obserwacja produkcji słodyczy w Manufakturze cukierków „Cukier – Lukier”. Przedszkolaki były pod wielkim wrażeniem tego, co zobaczyły. Kolorowe ściany obwieszone cukierkami w różnorodnych smakach, piękny zapach słodyczy i niezapomniany pokaz produkcji cukierków, w którym uczestniczyły dzieci. Ponadto każdy uczestnik pokazu samodzielnie wykonał lizaka, którego zabrał ze sobą wraz z torebeczką słodkich cukiereczków. Wycieczka była bardzo słodka i wspaniała!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Myszki robiły marchewkową surówkę


Przedszkolaki z grupy "Myszki" uczestniczyły ostatnio w zajęciach kulinarnych. Podczas zajęć przedszkolnych dzieci wykonywały marchewkową surówkę. Przedszkolaki dzielnie tarły marchewkę, a następnie dodały potrzebne dodatki, wymieszały i gotowe. Dzieciom wyszła przepyszna surówka, którą wspólnie zajadały. Własnoręcznie wykonaną surówką "Myszki" poczęstowały także Panią Dyrektor.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Jesień u Krasnali


W grupie przedszkolnej "Krasnale" doskonale widać jesień. Wszystko to za sprawą przepięknych, jesiennych dekoracji i kącików przyrodniczych, które znajdują się w sali przedszkolnej tejże grupy. Dzięki temu "Krasnale" czują, że jest jesień i podziwiają jej piękno.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Dzień uśmiechu u Motylków


W dniu 6 października w grupie "Motylki" zorganizowany został "Dzień Uśmiechu", w czasie którego królowała m.in. popularna zabawa „Pomidor”. Tego dnia niektóre dzieci były śmiesznie ubrane, rozśmieszały się nawzajem, mówiąc : „Mały czy duży niech zawsze pamięta, aby jego buzia była uśmiechnięta”, robiły śmieszne miny i figury, puszczały bańki mydlane, a także wymyślały śmieszne historyjki. Wszystkie przedszkolaki miały świetne humory i uśmiechy od ucha do ucha. To był bardzo radosny dzień z dużą ilością energii i uśmiechu. Bo jak wiadomo „Śmiech to zdrowie!”

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Myszki uczyły się o bezpieczeństwie


Przedszkolaki z grupy "Myszki" pogłębiały ostatnio na zajęciach przedszkolnych wiedzę dotyczącą zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci przypominały sobie zasadę przechodzenia przez ulicę, rozwiązywały zagadki dotyczące bezpieczeństwa, uczyły się także znaków drogowych, a także własnoręcznie wykonywały różne znaki drogowe. Pewnego dnia dzieci udały się na wycieczkę po Bychawie, aby utrwalić zdobytą wiedzę w praktyce.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Co robią Tygryski?


Przedszkolaki z grupy "Tygryski" aktywnie rozpoczęły rok przedszkolny. Dzieci z tej grupy zakładają w swojej sali różnorodne kąciki tematyczne, pogłębiają wiedzę przyrodniczą, uczestniczą w wycieczkach terenowych, a także wspólnie bawią się i śpiewają.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


do góry ^


Samorządowe Przedszkole Nr 1 w Bychawie - 2012