Archiwum - rok przedszkolny 2014/2015


Bezpieczne wakacje - spotkanie z Panem Policjantem


W przedostatni przedszkolny dzień do naszej placówki przybył gość - Pan Policjant z Komistariatu Policji w Bychawie. Hasło spotkania brzmiało:"Bezpieczne wakacje". Pan Policjant wygłosił dzieciom krótką prelekcję, dotyczącą przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Pan mówił, jakich zasad należy przestrzegać będąc na wypoczynku nad wodą, w górach, jak zachować się kiedy spotkamy groźne zwierzę, jakich zasad przestrzegać, gdy zaczepiają nas obce osoby itp. Ponadto dzieci mogły zadawać Panu pytania, na które Pan chętnie udzielał odpowiedzi. Dzieci otrzymały także ulotki, na których znajdują się informacje dotyczące bezpieczeństwa. Chętne dzieci na zakończenie spotkania mogły obejrzeć policyjny radiowóz. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Policjantowi za przybycie i za przekazanie tych tak cennych na czas wakacji informacji. Mamy nadzieję, że wszystkie nasze przedszkolaki bezpiecznie spędzą zbliżające się wakacje.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Motylki w gospodarstwie agroturystycznym


16 czerwca dzieci z grupy "Motylki" wraz z rodzicami świętowały Dzień Rodziny w w gospodarstwie agroturystycznym w Kiełczewicach. Śpiewały piosenki, recytowały wiersze i tańczyły dla rodziców na scenie, po czym wręczyły mamom własnoręcznie wykonane korale, a tatom krawaty. Po wspólnym poczęstunku i obejrzeniu różnych zwierząt w gospodarstwie, o których opowiadała urocza pani Gienia, dzieci odwiedził klaun. Były zabawy konkursowe z klaunem, tańce przy muzyce i malowanie twarzy. Po cudownie spędzonym dniu w świetnych humorach wróciliśmy do przedszkola.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Pszczółki w Magic Parku


18 czerwca przedszkolaki z grupy "Pszczółki" udały się na wycieczkę do Lublina do Magic Parku. W parku zabawy i rozrywki dzieci korzystały z różnorodnych urządzeń, które rozwijają i doskonalą sprawność ruchową. Przedszkolaki pod czujnym okiem opiekunów: korzystały ze zjeżdżalni, przechodziły przez labirynt, skakały w basenie pełnym piłeczek, układały bajkowe puzzle, pokonywały kolorowy tor przeszkód itp. Zabawa była wspaniała, a czas minął bardzo szybko. Bardzo zmęczone, ale zadowolone "Pszczółki" po wspólnej zabawie powróciły do Bychawy.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Myszki i Biedronki w sklepie zoologicznym


18 czerwca przedszkolaki z grup: "Myszki" i "Biedronki" udały się na wycieczkę do pobliskiego sklepu zoologicznego. Dzieci mogły obejrzeć wiele zwierzątek, które się tam znajdują: myszoskoczki, rybki, chomiki, papugi, świnki morskie. Ogromne wrażenie na dzieciach zrobił piękny wąż oraz wspaniały jeż. Przedszkolaki mogły z bliska przyjrzeć się zwierzątkom, a także pogłaskać niektóre z nich np. królika. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń, bo wiadomo, któż z nas nie kocha zwierząt. Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu Rachwałom za zaproszenie do sklepu oraz za przekazanie cennych informacji dotyczących poszczególnych zwierząt.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Motylki w Bałtowie


12 czerwca przedszkolaki z grupy „Motylki” pojechały wraz z rodzicami i swoją wychowawczynią na wycieczkę do Parku Jurajskiego w Bałtowie. Choć droga była daleka, a niektórzy troszkę niewyspani i zmęczeni okazało się, że było warto. Jadąc kolejką bałtowską podziwialiśmy piękną okolicę, o której opowiadała pani przewodnik. Entuzjazm wśród przedszkolaków wzbudziło także zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Najpierw odbyliśmy przejażdżkę amerykańskim schoolbusem pomiędzy zwierzętami współcześnie żyjącymi (m.in.: strusie, lamy, wielbłądy, dziki, konie, jelenie i wiele innych gatunków) rozmieszczonymi na wielohektarowym terenie – tzw. SAFARI. W drugiej części Zwierzyńca zobaczyliśmy ciekawe gatunki ptactwa i drobnych ssaków, znajdujących się w klatkach. Następnie szliśmy ścieżką pośród prehistorycznych gadów i nikt nie był zmęczony godzinnym spacerem. Z kolei w Muzeum Jurajskim dzieci mogły obejrzeć różnego rodzaju skamieniałości. Były to kości dinozaurów, szczątki morskich gadów, zęby rekinów, koralowce i głowonogi. Wyjście z tego miejsca prowadziło na plac zabaw. To dopiero była uciecha! Zjeżdżalnie, huśtawki, drabinki, karuzele, odkopywanie szkieletu dinozaura. Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wszyscy wrócili pełni wrażeń i zadowoleni. Dla dzieci była to niezapomniana przygoda.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Wycieczka na wieś


10 czerwca dzieci z grupy "Biedronki" były na wycieczce w gospodarstwie rodziców swojej koleżanki - Zuzi Nowak w Olszowcu. Dzieci miały okazję poobserwować zwierzęta wiejskie. Dużą atrakcją był spacer po lesie oraz polną drogą wśród zbóż, maków i chabrów. Po powrocie z wycieczki na dzieci czekało ognisko i pieczenie kiełbasek, które na świeżym powietrzu smakowały wyjątkowo. Dzieci miały również możliwość wesołej zabawy na łonie natury. Chętni mogli skorzystać z huśtawki, zjeżdżalni oraz trampoliny. Mili gospodarze zaprosili dzieci do odwiedzenia gospodarstwa za rok. Serdecznie dziękujemy gospodarzom - Państwu Małgorzacie i Ireneuszowi Nowakom za przemiłą gościnę i miło spędzony czas. Dziękujemy również Panu Pawłowi Ziętkowi za przewóz dzieci busem.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Wycieczki Nutek


Przedszkolaki z grupy "Nutki" bardzo miło spędzają przedszkolny czas. Ostatnio dzieci odwiedzały różnorodne miejsca - udały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie, wspaniale spędzały czas nad Zalewem bychawskim. Przedszkolaki odwiedzają także ciekawe zakątki poza naszą miejscowością. Niedawno dzieci były na wycieczce krajoznawczej w Olszance, gdzie wspaniale się bawiły.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Motylki świętowały Dzień Dziecka


Przedszkolaki z grupy "Motylki" 1 czerwca pojechały na wycieczkę do Bychawy i odwiedziły szereg ciekawych miejsc. Najpierw były w Państwowej Straży Pożarnej, gdzie dowiedziały się, na czym polega praca strażaka, przymierzyły hełm oraz posiedziały w strażackim samochodzie. Następnie dzięki uprzejmości Pana Komendanta dzieci udały się na Komisariat Policji w Bychawie. W dalszej kolejności przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych prowadzonych przez Panią Joannę Marek - Stanicką. Ponadto "Motylki" obserwowały też pracę fryzjera w zakładzie fryzjerskim Pani Marii Łobodzińskiej. Dużą atrakcją była wizyta w sklepie zoologicznym. Dzień zakończony został zabawą na placu przedszkolnym. Zmęczone, ale szczęśliwe przedszkolaki powróciły do Osowy.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Dzień Mamy i Taty u Myszek


9 czerwca przedszkolaki z grupy "Myszki" świętowały "Dzień Mamy i Taty". Tego dnia do przedszkola przybyli szczególni goście - Nasi Kochani Rodzice. Dzieci zaśpiewały piękne piosenki dedykowane Rodzicom, skierowały także do Rodziców ciepłe słowa, które spowodowały, że na twarzy Mam i Tatusiów pojawiło się wzruszenie. Ponadto dzieci ułożyły dla naszych gości podczas tańca piękny bukiet kwiatów. Przedszkolaki wręczyły także Rodzicom upominki - piękne kwiaty oraz pierniczki. Na zakończenie wszyscy częstowali się pysznymi słodkościami! Ten przedszkolny dzień był naprawdę wyjątkowy i wspaniały!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Myszki świętowały "Dzień Dziecka"


1 czerwca to dzień wyjątkowy, dlatego też przedszkolaki z grupy "Myszki" postanowiły spędzić go w nieco inny sposób. Tuż po śniadaniu dzieci wspólnie z paniami, udały się do pobliskiej "Poczekalni" na pyszne śmietankowo - czekoladowe lody.Następnie poszły do parku, aby wspólnie bawić się i świętować. Dzieci brały udział w grach i zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej, puszczały bańki mydlane, biegały, a także odpoczywały, leżąc na kocykach. Następnie zmęczone, ale bardzo szczęśliwe powróciły do przedszkola na obiad. Po obiedzie tańczyły i śpiewały. Na zakończenie każde dziecko otrzymało kinder niespodziankę. Serdecznie dziękuję Rodzicom za pomoc w przygotowaniu tego święta!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Teatrzyk w przedszkolu


W czwartek do naszego przedszkola przybyli goście - aktorzy z teatru "Urwis". Zaprezentowali oni dzieciom przedstawienie pt. "Morskie opowieści". Aktorzy opowiedzieli historię o tym, co ciekawego dzieje się na morzu. Dodatkowo angażowali oni naszych małych przedszkolaków do zabawy - wybrane przez aktorów dzieci były piratami, uczącymi się pływać po morzu. Naszym przedszkolakom bardzo podobała się wystawiona sztuka.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Wycieczka Myszek i Biedronek


26 maja przedszkolaki z grupy "Myszki" i "Biedronki" udały się na wycieczkę do Lublina. Dzieci w Chatce Żaka obejrzały przedstawienie muzyczne pt. "Ekopingwiny" wystawiane przez teatr z Wrocławia. Dzieci były zachwycone tym, co zobaczyły. Tańczące pingwiny, które dbają o czystość na świecie, piękna ośmiornica, kolorowe roboty, a do tego melodyjna, łatwo wpadająca w ucho muzyka i wspaniałe efekty świetlne - wszystko to sprawiło, że przedszkolaki były bardzo zadowolone z przedstawienia. Z pewnością wybierzemy sie jeszcze na jakąś sztukę, gdyż ta dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Przedstawienie u Słoneczek


25 maja cała społeczność przedszkolna zgromadziła się w sali grupy "Słoneczka", aby obejrzeć przedstawienie pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Sztukę tą zaprezentowały przedszkolaki właśnie z grupy "Słoneczka". Dzieci przygotowała wychowawczyni - Pani Gabriela Flis. Przedszkolaki bardzo ładnie recytowały swoje kwestie, a także rewelacyjnie odgrywały przydzielone im role. Całość uzupełniały przepiękne storoje, w których występowały dzieci. Wszyscy nagrodzili występujących gromkimi brawami, gdyż niecodziennie zdarza się, że aktorami są właśnie nasze przedszkolaki. Gratulujemy pięknego występu!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Dzień Rodziny u Tygrysków


W miniony poniedziałek w grupie przedszkolnej "Tygryski" miało miejsce wielkie święto - "Dzień Rodziny". Do przedszkola przybyli rodzice dzieci, aby wspólnie świętować. Przedszkolaki zaprezentowały krótką część artystyczną, podczas której recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a także tańczyły. Dzieci wręczyły rodzicom również piękne, kolorowe laurki. Na zakończenie na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Pszczółki na wycieczce w fabryce cukierków


14 maja przedszkolaki z grupy "Pszczółki" po pysznym obiadku wybrały się na warsztaty cukiernicze do Lublina. Manufaktura "Cukier Lukier" przywitała nas pachnącym i kolorowym wnętrzem. Na ścianach wisiały torebki z kolorowymi cukierkami, a na półkach stało mnóstwo kolorowych lizaków. Panie z najmniejszej fabryki cukierków w Lublinie rozpoczęły pokaz - produkcję masy lukrowej. To właśnie z niej dzieci zrobiły własne lizaki i cukierki, które mogły zabrać do domu. Po pożegnaniu z paniami z cukierni "Pszczółki" wstąpiły nad Zalew Zemborzycki. Dzieci zobaczyły siłownię, ekstremalny plac zabaw i huśtawki. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku szkolnym udamy się na kolejną wycieczkę, gdyż na tej było wspaniale.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Pszczółki na wycieczce w piekarni


13 maja przedszkolaki z grupy "Pszczółki" odwiedziły bychawską piekarnię u Państwa Kowalskich. Dzieci zapoznały się z produkcją chleba, zobaczyły rodzaje mąki oraz poznały wszystkie maszyny potrzebne do produkcji chleba. Najbardziej dzieciom podobał się moment, kiedy mogły włożyć chleb do pieca i wyjąć go specjalną łopatą. Później nastąpiła degustacja chleba, który wszystkim bardzo smakował. Pani, która sprzedaje w piekarni poczęstowała nas również babką i bułeczkami z cukrem. Sedecznie dziękujemy Panu Robertowi Gorgolowi za ciekawą opowieść o pracy piekarza oraz za poczęstowanie nas smakołykami z piekarni.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Katecheza w Kościele


Ostatnio przedszkolaki z grup: "Pszczółki", "Misie", "Słoneczka", "Biedronki" podczas katechezy wspólnie z Ks. Marcinem udały się do bychawskiego Kościoła. Dzieci bardzo zaciekawiło wnętrze Świątyni. Przedszkolaki zwiedziły Kościół począwszy od "Głównego Ołtarza", gdzie znajduje się obraz Św.Jana Chrzciciela. Następnie dzieci obejrzały starą ambonę, ołtarz, przy którym sprawowana jest Msza Święta. Ponadto dzieci obejrzały chór, na którym znajdują się organy.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Myszki dbają o przyrodę


Przedszkolaki z grupy "Myszki" bardzo dbają o przyrodę. Ostatnio omawiały tematyką dotyczącą lasu. Przedszkolaki wymieniały, jakie zwierzęta można spotkać w lesie, poznawały gatunki różnorodnych leśnych drzew, a także zastanawiały się, jak należy zachowywać się w lesie i dbać o las. "Myszki" współpracowały w dwóch grupach i wykonywały plakaty, na których prezentowały, jak wygląda las czysty i zaśmiecony. Dzieci zgodnie stwierdziły, że na wiosenny spacer wybrały by się do lasu czystego i dlatego trzeba o niego bardzo dbać.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Myszki w bibliotece


23 kwietnia 2015r.przedszkolaki z grupy "Myszki" udały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej mieszczącej się w BCK - u. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach tematycznych dotyczących bajek i baśni. Dzieci zgadywały zagadki prezentowane przez panią bibliotekarkę, słuchały bajek, a także mogły wykazać się posiadaną wiedzą. "Myszki" świetnie radziły sobie z odpowiedziami na pytania. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak otrzymał prezent - film z bajką. Dzieci były bardzo zadowolone z udziału w zajęciach.Serdecznie dziękujemy Pani Joannie Marek - Stanickiej za zaproszenie i za wspaniałe zajęcia!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Motylki na wycieczce w Lublinie


Przedszkolaki z grupy "Motylki" 14 kwietnia pojechały na wycieczkę do Lublina. Dzieci były w Teatrze Andersena, gdzie obejrzały spektakl „Calineczka”. Następnie spacerowały uliczkami Starego Miasta i po dziedzińcu zamkowym. Ponadto wspaniale bawiły się w Kids Clubie – centrum zabaw dla dzieci, gdzie wykazały się sprawnością w korzystaniu z różnych urządzeń.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Nutki ciekawie spędzają czas


Przedszkolaki z grupy "Nutki" na nudę nie narzekają. Biorą bowiem udział w różnorodnych zajęciach, spotykają się z ciekawymi osobami - na przykład dzieci uczestniczyły w spotkaniu z logopedą. Ponadto chodzą na wycieczki i spacery. Udały się ostatnio na wycieczkę do pobliskiej kwiaciarni, gdzie poznały tajniki pięknego układania kwiatów.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Motylki witały wiosnę


20 marca "Motylki" radośnie witały wiosnę. Rano przygotowały wspólnie wiosenne kanapki, które zjadły podczas śniadania. Spacerując po Osowie dzieci niosły kolorowe kwiaty, śpiewały piosenki i grały na instrumentach perkusyjnych. Oczywiście na czele korowodu była kukła „Marzanna” - symbol zimy, który dzieci spaliły na ognisku, witając jednocześnie okrzykami wiosnę. Zabawa była wspaniała!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Wręczenie nagród w konkursie na kartkę świąteczną


2 kwietnia 2015r. w sali konferencyjnej UM w Bychawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla dzieci i młodzieży wyróżnionych w konkursie plastycznym na projekt świątecznej kartki pocztowej. Wśród osób wyróżnionych znalazły się i nasze przedszkolaki. Wyróżnienia otrzymały dzieci z grup: "Myszki", "Pszczółki", "Misie", "Motylki". Wszysycy wyróżnieni otrzymali z rąk Pana Burmistrza wspaniałe nagrody w postaci pięknych, mięciutkich misiów. Spotkanie zakończyło się składaniem świątecznych życzeń oraz słodkim poczęstunkiem.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Spotkanie wielkanocne


1 kwietnia 2015r. w naszym przedszkolu odbyło się "Spotkanie wielkanocne". Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wraz ze swoimi paniami zgromadziły się, aby wspólnie świętować. Spotkanie poprowadził nasz katecheta - Ks. Marcin Rejak. Podczas spotkania wszyscy zebrani dzielili się świątecznym jajkiem oraz składali sobie serdeczne życzenia.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Przygotowania do świąt u Myszek


Przedszkolaki z grupy "Myszki" bardzo intensywnie przygotowywały się do nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Dzieci wykonywały różne prace plastyczne, śpiewały piosenki wiosenno - świąteczne, a także omawiały zgadnienia dotyczące świątecznej tematyki. Wzięły także udział w gminnym konkursie plastycznym. Ponadto nasze dzieci: Maja Korba i Staś Bryczek przynieśli do przedszkola przepiękne pisanki wykonane w domu ze swoimi rodzicami. Dzięki temu poznaliśmy różne techniki zdobienia pisanek. "Myszki" udały się także ze świątecznymi życzeniami i pisankami do pracowników przedszkola. Natomiast podczas ostatnich zajęć przedszkolnych przed świętami "Myszki" urządziły sobie "mokrego Dyngusa". Wspólne polewanie wodą sprawiło dzieciom wiele radości.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


V Przegląd Dziecięcych Talentów


29 marca 2015r. W Bychawskim Centrum Kultury odbył się V Przegląd Dziecięcych Talentów. Pomysłodawczynią i główną organizatorką przeglądu jest Pani Mirosława Spust - nauczycielka z Samorządowego Przedszkola Nr 1. W przeglądzie wzięły udział dzieci z przedszkoli i szkół znajdujących się na terenie naszej gminy. Na początek uroczystości ciepłe słowa w stronę uczestników skierował Burmistrz Bychawy - Pan Janusz Urban. Następnie rozpoczęły sie kolejno występy dzieci. Dzieci śpiewały,recytowały, tańczyły różnorodne tańce: disco, balet itp. Po występie na dzieci czekał słodki poczęstunek, a także dyplomy i nagrody książkowe oraz wspólne zdjęcie. Ci, którzy byli obecni na przeglądzie przekonali się o tym, iż mamy wśród nas wiele utalentowanych dzieci. Zabawa była wspaniała! Wszystkich chętnych zapraszamy za rok! Serdecznie dziękujemy pracownikom BCK - u za pomoc w organizacji przeglądu. Dziękujemy także Pani Anecie Spust za wykonanie pamiątkowych fotografii.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Wiosna, ach to Ty!


Piątkowy dzień był w naszym przedszkolu wyjątkowy. Bowiem przedszkolaki ze wszystkich grup przygotowywały się do powitania wiosny. Już od rana przedszkolaki z poszczególnych grup wykonywały: wiosenne emblematy w postaci wiosennych kwiatów, opasek, odznak itp. Następnie przygotowały różne instrumenty, po czym tłumnie zgromadziliśmy się na placu przedszkolnym. Gdy wszyscy byli gotowi udaliśmy się na spacer, aby przegonić zimę, a przywitać wiosnę. Po powrocie z wycieczki na placu przedszkolnym spaliliśmy kukłę zw. "marzanną". Na zakończenie wszystkie przedszkolaki głośno z radością zawołały: "Witaj WIOSNO!"

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Teatrzyk - Śpiąca Królewna


13 marca 2015r. gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z teatru z Lublina. Przybyli goście przedstawili naszym przedszkolakom sztukę pt. "Śpiąca Królewna". Przedszkolakom bardzo podobała się gra aktorów oraz piękne stroje. Warto wspomnieć, iż przedszkolaki w czynny sposób angażowały się w przedstawienie, ponieważ aktorzy wybierali nasze dzieci do odegrania epizodycznych ról. Jak się okazało niektórym przedszkolakom wychodziło to wspaniale.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Ciekawe zajęcia u Misiów


Ostatnio przedszkolaki z grupy "Misie" brały udział w bardzo ciekawych zajęciach dotyczących autyzmu. Spotkanie odbyło się w związku z przypadającym na 2 kwietnia "Dniem autyzmu". Podczas zajęć dzieci zdobyły podstawowe wiadomości o zaburzeniu oraz mogły doświadczyć w praktyce, jak postrzegają świat takie osoby. Przygotowane liczne pomoce dydaktyczne pomogły dzieciom w zrozumieniu podejmowanego zagadnienia. Serdecznie dziękujemy Pani Anecie i Pani Eli z przedszkola z Lublina za przeprowadzenie wspaniałych zajęć.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Kolorowo i sportowo u Myszek


Przedszkolaki dobrze wiedzą, że sport to zdrowie. Dzieci z grupy "Myszki" w ostatnich tygodniach uczestniczyły aktywnie w zajęciach gimnastycznych. "Myszki" brały udział w serii zajęć pt. "Kolorowo i sportowo". Przedszkolaki wykonywały różnorodne ćwiczenia gimnastyczne z wykorzytaniem wielu ciekawych przyborów gimnastycznych: woreczków, piłeczek, szarf. Dużo radości sprawiły "Myszkom" zajęcia z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Nie dość, że było sportowo, to w dodatku bardzo kolorowo.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Zajęcia plastyczne u Tygrysków


Przedszkolaki z grupy "Tygryski" nie próżnują, lecz nieustannie biorą udział w różnorodnych zajęciach. Ostatnio dzieci brały udział w zajęciach plastycznych. Dzieci bawiły się kolorami, eksperymentowały mieszając różne kolory, dzięki czemu uzyskiwały nowe, piękne barwy. Ponadto przedszkolaki kolorowały przy pomocy farb plakatowych ptaszki. Zabawa była wspaniała, a wykonane prace naprawdę piękne. Wielkie dzieła można podziwiać na tablicy w przedszkolnym holu.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Bajkowo u Pszczółek


W ostatnim tygodniu lutego "Pszczółki" postanowiły wcielić się w różne postacie z ulubionych bajek i stworzyły własny teatr. Wykorzystały wiedzę nabytą podczas wizyty w teatrze oraz na interaktywnych warsztatach telewizyjnych w Lublinie. Dzieci przyniosły z domu różne kukiełki oraz stworzyły własne. Według własnego pomysłu zbudowały scenę i widownię, a potem zabawom nie było końca. O naszym temacie dowiedziała się chyba Dobra Wróżka, ponieważ przyniosła "Pszczółkom" ogromną ilość baśni, bajek i kolorowanek. Dzieci bardzo sie ucieszyły. "Pszczółki" będą miały co czytać i oglądać do końca roku. Dobra Wróżko "Pszczółki" bardzo Ci dziękują!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Niezwykłe zajęcia u Nutek


Przedszkolaki z grupy "Nutki" brały udział we wspaniałych zajęciach. Pewnego dnia przedszkolaki odkrywały prehistoryczny świat zamieniając się w małych archeologów, odkrywając zwierząta, które dawno temu wyginęły. Poprzez zabawę dzieci poznały dzieje naszej ziemi wcielając się w odkrywców. Z kolei innego dnia dzieci gościły w swojej sali Panią Kryk - magistra farmacji. Dzieci zapoznały się z pracą farmaceuty, a także zdobyły wiedzę na temat bezpieczeństwa dotyczącego stosowania medykamentów.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Karnawałowy Bal Przebierańców u Motylków


Bal karnawałowy to dla przedszkolaków niezwykły dzień. Tak też było w grupie "Motylki". 17 lutego już od rana w przedszkolu trwały przygotowania. Dzieci pompowały balony, wycinały i zawieszały serpentyny. Potem w obecności rodziców zaprezentowały pokaz mody zimowej. Na balu przebierańców można było spotkać księżniczki, wróżki, rycerza, szkielet, policjanta, Spider - Mana, biedronkę i krokodyla. Przebierańcy bawili się, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała dzieci do tańca. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się różnymi smakołykami i napić soczku.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Motylki świętowały Dzień Babci i Dziadka


W piątek 30 stycznia 2015r. "Motylki" świętowały Dzień Babci i Dziadka. Na uroczystość przybyły babcie, dziadkowie oraz rodzice. Dzieci odwdzięczyły im się za przybycie pięknym programem artystycznym: tańczyły, śpiewały piosenki i recytowały zabawne wiersze. Oczywiście były również życzenia, upominki i słodki poczęstunek. Babcie i dziadkowie włączyli się także do wspólnej zabawy z wnukami. Dla babć i dziadków były liczne konkursy: obieranie jabłek, rozpoznawanie wnuków, karmienie, malowanie portretów, taniec na gazecie.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Święto Babci i Dziadka


W ostatnim tygodniu stycznia nasze przedszkolaki z poszczególnych grup obchodziły Święto Kochanych Babć i Dziadków. Zaproszeni goście licznie przybywali do naszej placówki. Dzieci wspólnie ze swoimi paniami przygotowały piękne części artystyczne, a także wspaniałe upominki dla swoich dziadków. Rodzice zadbali o słodki poczęstunek. W galerii znajdują się zdjęcia z grupy Biedronki, Myszki, Krasnale i Pszczółki. Zapraszamy do obejrzenia.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Motylki na Wiejskim Spotkaniu Noworocznym


25 stycznia w Osowie odbyło się "Spotkanie Noworoczne". Uczestniczyli w nim mieszkańcy Osowy oraz zaproszeni goście. Dużą atrakcją okazał się występ Motylków, które przedstawiły jasełka. Dzieci zostały nagrodzone po występie gromkimi brawami oraz licznymi prezentami.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Bal kostiumowy u Nutek


Przedszkolaki z grupy "Nutki" brały udział w balu kostiumowym. Dzieci świetnie się bawiły oraz tańczyły do utworów, które akompaniował pan Ostrysz. Ponadto do "Nutek" przybyli zaproszeni goście - przyszłe panie fryzjerki, które chętnym dzieciom wykonywały wymarzone fryzury. Zabawa była wspaniała!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Zabawa choinkowa


Niezwykle ważnym wydarzeniem w naszym przedszkolu była zabawa choinkowa. Dzieci przyszły w tym dniu do przedszkola pięknie przebrane za różne ulubione postacie. Do tańca zagrzewał przedszkolaków wodzirej, który prowadził także wspaniałe zabawy. Każda grupa miała możliwość wziąć udział w zabawie. Ponato w salach czekał na dzieci słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Zabawa była wspaniała!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Motylki na "Przeglądzie jasełek"


Przedszkolaki z grupy "Motylki" (oddział w Osowie) wspólnie ze swoją wychowawczynią - Panią Bożeną Sorek reprezentowały w tym roku naszą placówkę na "Przeglądzie jasełek" w Bychawskim Centrum Kultury. Dzieci pięknie recytowały swoje teksty oraz śpiewały kolędy i pastorałki. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za przybycie wspólnie z dziećmi na przegląd.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Przedszkolaki na szkolnych jasełkach


Czas świąteczny jeszcze trwa, a nasze przedszkolaki spędzają go bardzo ciekawie. Dzieci występują na różnych przeglądach i spotkaniach, a także korzystają z zaproszenia innych i oglądają ich występy. W jedno z piątkowych przedpołudni dzieci na zaproszenie Pani Moniki Ziętek udały się do Szkoły Podstawowej w Bychawie, aby tam obejrzeć jasełka w wykonaniu starszych kolegów - uczniów. Przedstawienie było naprawdę wspaniałe. Piękne kolędy, stroje, dekoracja sprawiły, że przedszkolaki były zachwycone występem. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i dostarczenie miłych wrażeń. Gratulujemy!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Gościnne Nutki


9 stycznia 2015r.przedszkolaki z grupy "Biedronki" i "Myszki" udały się w odwiedziny do swoich kolegów z grupy "Nutki" (oddział mieszczący się na plebanii). "Nutki" wraz ze swoją wychowawczynią - Panią Beatą Stelmach, zaprosiły dwie grupy na przedstawienie jasełkowe. "Biedronki" i "Myszki" były zachwycone tym, co zobaczyły. Piękne stroje, wspaniale odegrane role - wszystko to sprawiło,że przedszkolakom bardzo spodobał się występ kolegów. Ponadto wszystkie grupy wspólnie bawiły się i kolędowały. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Pszczółki na przeglądzie kolęd i pastorałek


Mimo przerwy świątecznej przedszkolaki z grupy "Pszczółki" wraz ze swoją wychowawczynią - Panią Mirosławą Spust nie próżnowały, tylko dzielnie prezentowały naszą placówkę na bychawskich scenach. Najpierw w okresie świątecznym dzieci wystąpiły pod szopką, zaś 6 grudnia 2015r. "Pszczółki" wzięły udział w Przeglądzie kolęd i pastorałek w Bychawskim Centrum Kultury. Jak zwykle przedszkolaki wypadły wspaniale! Gratulujemy!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Pszczółki kolędowały pod bychawską szopką


28 grudnia 2014r. odbyło się uroczyste poświęcenie bychawskiej szopki, a następnie rozpoczął się koncert kolęd z udziałem różnych grup i zespołów. Miło nam poinformować, iż podczas koncertu zaprezentowały się także dzieci z naszego przedszkola - grupa "Pszczółki" wraz ze swoją wychowawczynią - Panią Mirosławą Spust oraz Panią Barbarą Wójcik, która tworzyła akompaniament. Przedszkolaki wykonały kolędy: "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Dzisiaj w Betlejem", "Przybieżeli do Betlejem". Ponadto jedna z "Pszczółek" - Jadzia Czajczyk wykonała pastorałkę "Bosy pastuszek". Jadzia wystąpiła ze swoim tatą - Panem Jackiem, który przygrywał jej na gitarze. Nasze przedszkolaki zaśpiewały pięknie. Wspaniale również wyglądały, dzięki przebraniom przygotowanym przez Rodziców. Warto wspomnieć, że "Pszczółki" wystąpią także na dużej scenie 6 stycznia 2015r. podczas "Przeglądu kolęd i pastorałek", który odbędzie się w BCK - u. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Przygotowania do świąt i jasełka u Motylków


W grudniu u "Motylków" działo się bardzo dużo. Dzieci pracowicie przygotowywały się do świąt. Podczas spotkania z panem listonoszem przekazały do wysłania własnoręcznie zrobione kartki z życzeniami dla rodziców. Dużą atrakcją było pieczenie i ozdabianie cukrowymi pisakami świątecznych pierniczków, które wszysycy jedli podczas przedszkolnej wigilii 19 grudnia. Było bardzo uroczyście. Dzieci wraz z Panią Bożeną Sorek przygotowały jasełka. Spotkanie opłatkowe uświetnili swoją obecnością Pani Dyrektor, Ksiądz Proboszcz z Bychawki oraz Rodzice.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Podsumowanie konkursu plastycznego


22 grudnia 2014r. w sali konferencyjnej UM w Bychawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla dzieci i młodzieży wyróżnionych w konkursie plastycznym na projekt świątecznej kartki pocztowej. Wśród osób wyróżnionych znalazły się i nasze przedszkolaki. Wyróżnienia otrzymali: grupa "Nutki", Julia Flis z grupy "Słoneczka", Maria Krajewska z grupy "Pszczółki", Wiktoria Skoczylas z grupy "Myszki". Wszysycy wyróżnieni otrzymali z rąk Pana Burmistrza wspaniałe nagrody w postaci przepięknych kalendarzy na 2015 rok. Spotkanie zakończyło się składaniem świątecznych życzeń oraz słodkim poczęstunkiem.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Jasełka u Nutek


19 grudnia 2014r. w grupie "Nutki" odbyło się spotkanie opłatkowe. Podczas spotkania przedszkolaki zaprezentowały przedstawienie jasełkowe. Następnie wszyscy połamali się opłatkiem i zasiedli do wspólnego poczęstunku. Na uroczystości obecna była Pani Dyrektor przedszkola, Ksiądz Katecheta oraz licznie przybyli Rodzice.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Myszki składają świąteczne życzenia


W ostatnie dni przed świętami przedszkolaki z grupy "Myszki" wspólnie ze swoją wychowawczynią - Panią Agnieszką Sobaszek udały się ze świątecznymi życzeniami do pracowników naszego przedszkola. Dzieci skierowały ciepłe słowa, a także wręczyły drobne świąteczne upominki w postaci pięknych, kolorowych choineczek. Ponadto "Myszki wspólnie świętowały i kolędowały.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Spotkanie opłatkowe


17 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się "Spotkanie opłatkowe", na którym zgromadziła się cała społeczność przedszkolna. Spotkanie poprowadził nasz katecheta - Ksiądz Marcin Rejak. Ks. Marcin skierował do dzieci kilka słów dotyczących Bożego Narodzenia i poprowadził modlitwę. Następnie wszyscy wspólnie odśpiewali kolędy "Wśród nocnej ciszy" oraz "Dzisiaj w Betlejem". Na zakończenie dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Świątecznie i zimowo u Pszczółek


Przedszkolaki z grupy "Pszczółki" przygotowują się do nadchodzących świąt. Dzieci wspólnie ze swoją panią wykonywały różnorodne dekoracje świąteczne: kleiły anioły, robiły łańcuch choinkowy, zdobiły bombki, ubierały choinkę. Brały także udział w świątecznych zabawach i konkursach np. konkurs na wykonanie najdłuższego łańcucha choinkowego. Z kolei kiedy dzieci zobaczyły, że za oknem pojawił się śnieg, w przerwie wykonywanych zadań, postanowiły wyjść na dwór, aby cieszyć się lecącym z nieba puchem. "Pszczółki" ulepiły pięknego bałwana, którego inne przedszkolaki podziwiały wyglądając przez przedszkolne okna.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Pszczółki na dużej scenie


14 grudnia w niedzielne popołudnie sala widowiskowa w BCK - u wypełniła się po brzegi. Wszystko to za sprawą kolejnej edycji akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę". Podczas koncertu charytatywnego zaprezentowały się i nasze przedszkolaki z grupy "Pszczółki", które uczęszczają do BCK - u na tańce. Dzieci wykonały taniec śnieżynek. Występ był wspaniały, a dla naszych przedszkolaków było to nowe doświadczenie, gdyż wystąpiły one na dużej scenie. Gratulujemy występu!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Zajęcia otwarte u Misiów


W ramach realizacji przez naszą placówkę programu KIK/34, dotyczącego prawidłowego odżywiania i troski o aktywność fizyczną, 12 grudnia dzieci z grupy "Misie" zaprosiły na zajęcia gimnastyczne swoich rodziców. Wspólnie z rodzicami przedszkolaki wzięły udział w zajęciach "Kolorowo na sportowo" - przygotowanych przez Panią Barbarę Wójcik. Na początku grupa wzięła udział w zabawie integracyjnej, dzięki temu przebieg kolejnych zabaw nie stanowił żadnej bariery dla rodziców. Razem ze swoimi pociechami bawili się i czerpali radość ze wspólnej zabawy. Zajęcia miały na celu wzmacnianie więzi emocjonalnej między dzieckiem, a rodzicem, a przede wszystkim uświadomienie rodzicom, że każda forma ruchu jest bardzo ważna w rozwoju dziecka.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Zimowe zajęcia u "maluchów"


W ostatnich dniach za oknem zrobiło się zimowo. Wszystkie przedszkolaki z radością patrzyły na padający śnieg. Przedszkolaki z grupy "Tygryski" brały udział w zajęciach o tematyce zimowej. Dzieci oglądały zimowe ilustracje, bawiły się w zimowe zabawy, a także malowały farbami piękne śnieżynki. W związku ze zbliżającymi się świętami "maluchy" wspólnie ubrały także choinkę.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Zajęcia ruchowe u Pszczółek


Przedszkolaki z grupy "Pszczółki" brały ostatnio udział w bardzo ciekawych zajęciach ruchowych. Dzieci wykonywały różnorodne ćwiczenia z wykorzystaniem przyborów gimnastycznych głównie piłeczek. Przedszkolaki ćwiczyły chwytanie piłeczek, podrzucanie oraz trafianie do celu.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Zimowy spacer Misiów


Przedszkolaki z grupy "Misie" wspólnie ze swoją wychowawczynią - Panią Beatą Sprawką, udały się ostatnio na pierwszy zimowy spacer do pobliskiego parku. Dzieci lepiły śniegowe kule, z których powstały różne figurki śnieżne, a także spacerowały alejkami i podziwiały pierwsze oznaki zimowej aury.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Świąteczne przygotowania


Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Każdy z nas powoli się do nich przygotowuje. Również nasze przedszkolaki wspólnie ze swoimi paniami zadbały o to, aby w naszym przedszkolu zapanował ten wyjątkowy nastrój. W związku z tym dzieci przygotowują świąteczne dekoracje, ubierają w salach choinki, a także wykonują świąteczne prace plastyczne np. przedszkolaki malowały kartki świąteczne, aby wziąć udział w gminnym konkursie.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Certyfikat dla przedszkola


Samorządowe Przedszkole Nr 1 w Bychawie przez cały rok brało udział w projekcie edukacyjnym KIK/34 w ramach szwajcarsko - polskiego programu współpracy pt. "Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej". Celem podejmowanych działań było promowanie właściwego odżywiania i aktywności ruchowej. Nasze przedszkole w pełni zrealizowało te zagadnienia, a w nagrodę otrzymało "Certyfikat Przedszkola Przyjaznego Żywieniu i Aktywności Fizycznej". Wręczenie certyfikatów odbyło się w Lublinie.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Wizyta Świętego Mikołaja


5 grudnia do naszego przedszkola przybył długo oczekiwany gość - Święty Mikołaj. Odwiedził on dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Każdy przedszkolak otrzymał piękny, wymarzony prezent od Świętego Mikołaja. W ramach podziękowania za przybycie dzieci śpiewały Mikołajowi piosenki, recytowały wiersze i tańczyły. "Przedszkolaki" z grupy "Myszki" miały w tym dniu dodatkową niespodziankę przygotowaną przez Panią Monikę Bryczek - mamę naszego kolegi z grupy. Pani Monika zrobiła dla dzieci traktor z piernika, który na swojej przyczepie wiózł pyszne słodkości w postaci ciasteczek. Serdecznie dziękujemy za tą wspaniałą, pyszną niespodziankę!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Wielkie świętowanie u Motylków


Ostatnio w grupie "Motylki" miało miejsce wielkie świętowanie. Przedszkolaki pod koniec listopada uczciły "Dzień Pluszowego Misia". Dzieci przyniosły do przedszkola swoje ukochane misie. Dzieci tańczyły, śpiewały, a także wykonywały misie z kolorowych pasków papieru. Na zakończenie zajęć była miodowa uczta "małe co nieco" i konkurs. Ponadto w grupie "Motylki" odbyła się także huczna zabawa andrzejkowa. Dzieci wspólnie z rodzicami brały udział w licznych konkursach. Przedszkolaki tańczyły, śpiewały oraz puszczały bańki mydlane. Na zakończenie był słodki poczęstunek.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Zabawa andrzejkowa


27 listopada w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Poszczególne grupy świętowały "Andrzejki". Dzieci brały udział w różnorodnych grach, zabawach oraz konkursach, przygotowanych przez wychowawczynie grup. Ponadto przedszkolaki tańczyły do ulubionych utworów muzycznych. Dzięki Naszym Kochanym Rodzicom dzieci miały w tym dniu zapewniony przepyszny, słodki poczęstunek. Zabawa była wspaniała! Zapraszamy do obejrzenia galerii, w której znajdują się zdjęcia z zabawy "Pszczółek", "Krasnali", "Myszek", "Nutek".

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Dzień pluszowego misia u Myszek


W miniony poniedziałek, przedszkolaki z grupy "Myszki" świętowały "Dzień pluszowego misia". Tego dnia dzieci posadziły swojego głównego bohatera - misia na środku sali. Przedszkolaki brały udział w zabawach takich jak: "Przywitaj się z misiem", "Pozdrów misia", "Zatańcz z misiem", "Przysmak misia" itp., uczyły się piosenki o pluszowym misiu, wykonywały pracę plastyczną, a także słuchały opowiadania o "Misiu Bazylim". Na zakończenie zajęć dzieci delektowały się pysznymi owocowymi żelkami - oczywiście w kształcie misia.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Pszczółki i Misie w teatrze


W dniu 20.11.2014r. grupy "Pszczółki" i "Misie" pojechały do teatru im. H. Ch. Andersena do Lublina. Dzieci obejrzały piękną sztukę pt. "Cudowna Lampa Alladyna". Po spektaklu przedszkolaki zwiedzały Stare Miasto w Lublinie. Wycieczka była wspaniała. Dzieci wróciły do przedszkola bardzo zadowolone.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Na starej fotografii - zajęcia u Pszczółek


Pod koniec października grupa "Pszczółki" realizowała temat tygodniowy "Na starej fotografii". Dzieci przynosiły do przedszkola czarno - białe fotografie. Oglądając je, opowiadały rodzinne historie. Następnie dzieci wspólnie ze swoją wychowawczynią - Panią Mirosławą Spust, udały się do Izby Regionalnej w Bychawie. "Pszczółki" z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści Pani Asi z biblioteki, o starych przedmiotach. Na zakończenie odwiedziła nas Pani Wiesława Włodarczyk - babcia naszej "Pszczółki" - Majki Dziadosz. Pani Wiesława opowiedziała przedszkolakom historię swojego dzieciństwa, o czasach, kiedy nie było światła, pralek, komputerów. Dzieci dowiedziały się o ciężkiej pracy w gospodarstwie przy inwentarzu i w polu, o sposobie przechowywania jedzenia, robienia sera i prania. Dzieci mogły usłyszeć także o dawnej szkole. Na zakończenie dzieci zrobiły sobie wspólną fotografię i pożegnały zaproszonego gościa.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Jesienne wycieczki Misiów


Jesień była w tym roku wyjątkowa. Piękne słońce, wysoka temperatura za oknem - wszystko to powodowało, że przedszkolaki mogły bawić się na świeżym powietrzu. Przedszkolaki z grupy "Misie" spędzały ten czas nie tylko w ogrodzie przedszkolnym. "Misie" wspólnie ze swoją wychowawczynią - Panią Beatą Sprawką odbywały wycieczki do pobliskiego parku. Dzieci biegały po parku, poszukiwały darów jesieni, a także zbierały kolorowe liście. Znalezione dary dzieci zabierały ze sobą jako jesienną pamiątkę ze spaceru.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Ciekawe zajęcia u Nutek


Przedszkoalki z grupy "Nutki" uczestniczyły ostatnio w bardzo interesujących zajęciach przedszkolnych. Dzieci brały udział w różnych zabawach o jesiennej tematyce, śpiewały piosenki, pogłębiały swoją wiedzę. Ponadto przedszkolaki były także "małymi kucharzami" - przygotowywały bowiem pyszne przekąski z przyniesionych owoców i warzyw.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Zabawy z deszczykiem u Myszek


Dnia 31 października przedszkolaki z grupy "Myszki" brały udział w zajęciach dotyczących jesiennej pogody. Dzieci układały puzzle, z których wychodziły symbole charakteryzujące jesienną pogodę oraz uczestniczyły w zabawie ruchowej "Schowaj się przed deszczem",w której deszczyk kapał im na głowę. Ponadto "Myszki" wykonywały pracę plastyczną przedstawiającą deszczową chmurkę. Mimo tego, że za oknem jesienna szaruga, to i tak przedszkolaki bawiły się wspaniale i nuciły piosenkę "Niech tam leje, niech tam wieje, ja się bawię, ja się śmieję".

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Pasowanie na starszaka


Dnia 23 października 2014r. w naszym przedszkolu odbyła się "Uroczystość Pasowania na starszaka". Dzieci pięcioletnie i sześcioletnie wstąpiły do grona starszaków. Była to niezwykła uroczystość. Dzieci odważnie prezentowały swoje umiejętności - śpiewały piosenki, recytowały wiersze, wirowały w tańcu. W tym ważnym dla nich dniu, towarzyszyli im rodzice. Swoją obecnością zaszczycił nas także Pan Burmistrz Bychawy. W obecności zaproszonych gości Pani Dyrektor - Anna Pietrzak, symbolicznym ołówkiem, dokonała aktu pasowania. Już jako starszaki, dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Starszaki spisały się na medal. Teraz mogą dawać przykład swoim młodszym kolegom.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Zajęcia przyrodnicze u Myszek


Przedszkolaki z grupy "Myszki" uczestniczyły ostatnio w zajęciach przyrodniczych. Wszystko to za sprawą kolejnej pory roku, która do nas przybyła - JESIENI. "Myszki" podczas zajęć poszerzały swoją wiedzę przyrodniczą, uczyły się piosenek o tematyce jesiennej, wykonywały piękne, jesienne prace plastyczne. Dzieci odbyły również wycieczkę krajoznawczą do pobliskiego parku. Ponadto "Myszki" stworzyły w swojej przedszkolnej sali duży, przepiękny kącik przyrodniczy, w którym umieściły przynoszone dary jesieni. Jesień u "Myszek" zawitała na dobre!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Goście u Motylków


Do przedszkolaków z grupy "Motylki" przybyli ostatnio bardzo ciekawi goście - a byli nimi Panowie Policjanci z Bychawy. Goście opowiedzieli dzieciom, czym się zajmują, przypomnieli, w jaki sposób należy dbać o bezpieczeństwo swoje i innych, a także zaprezentowali atrybuty potrzebne do pracy. Wielką frajdę sprawiło dzieciom oglądanie policyjnego radiowozu. Przedszkolaki mogły do niego wsiąść i obejrzeć jego wyposażenie. Dzieci bardzo ucieszyły się z wizyty, tym bardziej, że Panowie Policjanci zaprosili przedszkolaków na wycieczkę do Komisariatu Policji w Bychawie. Z pewnością "Motylki" skorzystają z takiego zaproszenia.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Pracowite Motylki


Przedszkolaki z grupy "Motylki" bardzo ciekawie i pracowicie spędzają czas. Jednego dnia podczas zajęć razem ze swoją wychowawczynią - Panią Bożeną Sorek przygotowywały pyszne soki z marchwi i jabłek, a także wspaniałe owocowe szaszłyki. Ponadto dzieci kisiły kapustę. Kolejnego dnia "Motylki" udały się na jesienny spacer do pobliskiego lasu. Podczas spaceru mali tropiciele odkrywali jesienne tajemnice przyrody. Dzieci zbierały dary jesieni, które wzbogaciły przedszkolny kącik przyrodniczy. Po powrocie z lasu przedszkolaki posadziły w doniczkach kasztanowiec, dąb i orzechy.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Gminny Dzień Edukacji Narodowej


17 października 2014r. w Szkole Podstawowej w Woli Gałęzowskiej odbył się Gminny Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość ta była połączona z nadaniem szkole imienia Zofii Przewłockiej. Na uroczystości naszą placówkę reprezentowała Pani Dyrektor - Anna Pietrzak wraz z nauczycielami. Podczas uroczystości dzieci ze szkoły zaprezentowały dla wszystkich obecnych nauczycieli wiązankę tańców ludowych, zaś władze Bychawy złożyły nauczycielom serdeczne życzenia.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Jesienne kwiaty Krasnali


Również przedszkolaki z grupy "Krasnale" ciężko pracują. Ostatnio podczas zajęć o tematyce jesiennej, dzieci wykonywały piękne kwiaty z zebranych darów jesieni.Przedszkolaki włożyły w wykonanie zadania wiele pracy i serca. Efekty wspaniałe - piękne bukiety jesiennych kwiatów!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Pyszna sałatka u Misiów


Niedawno rozpoczął się rok przedszkolny i nasze dzieci od razu z wielkim zapałem wzięły się do pracy. Przedszkolaki z grupy "Misie" wspólnie z Panią Barbarą Wójcik, w ramach zajęć przygotowały przepyszną sałatkę. Dzieci same siekały i tarły przyniesione owoce i warzywa. Zajęcia odbyły się w ramach realizowanego przez nasze przedszkole programu zdrowotnego KIK 34. Warto wspomniec, że "Misie" zaprosiły na degustację sałatki, swoich młodszych kolegów z grupy "Myszki". "Myszki" bardzo chętnie próbowały przygotowanych pyszności. Przedszkolaki z grupy "Misie" wykazały się nie tylko wyjątkowym talentem kulinarnym, ale także wielką gościnnością. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


do góry ^


Samorządowe Przedszkole Nr 1 w Bychawie - 2012