Archiwum - rok przedszkolny 2012/2013


Motylki muzykowały


W ostatnią niedzielę czerwca dzieci z grupy "Motylki" po raz drugi wzięły udział w Bychawskim Muzykowaniu przy Św. Janie. Wspólnie ze swoją wychowawczynią dzieci wykonały dwa utwory - "Spotkał mnie dziś Pan" i "Anioł Stróż". Na zakończenie występu jedna z koleżanek z naszej grupy - Patrycja Kursa wykonała piosenkę pt. "Laleczka z saskiej porcelany".Po prezentacji dzieci otrzymały od publiczności gromkie brawa, a następnie udały się na słodki poczęstunek.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Zakończenie roku starszaków


W ostatni czwartek czerwca w naszym przedszkolu odbyło się zakończenie roku dla starszaków. Dzieci ze starszych grup przedszkolnych wzięły udział w akademii, podczas której recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po krótkiej części oficjalnej przedszkolaki udały się do swoich sal na rozdanie pamiątkowych dyplomów. Na zakończenie uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor, która skierowała kilka ciepłych słów do wszystkich zebranych.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Dzień Rodziny u Smerfów


14 czerwca dzieci z grupy "Smerfy" świętowały w "Barze u Saszy" Dzień Rodziny. Na uroczystość dzieci przybyły razem ze swoimi rodzicami. Przedszkolaki zaprezentowały piękną część artystyczną, po której odbył się wspólny poczęstunek. Wszyscy tego dnia bawili się wspanile.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Dzień Rodziny u Pszczółek


W dniu 7 czerwca w bajkowej scenerii "Parkowego Zacisza" odbył się Dzień Rodziny naszych najmłodszych przedszkolaków "Pszczółek". Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem oglądali pięknie przygotowaną salę. Właściciel restauracji - Pan Adam Popławski przygotował również plac zabaw z dużą ilością atrakcji, za co jesteśmy mu bardzo wdzięczni. O godz. 16.15 "Pszczółki" rozpoczęły swoją część artystyczną. Wychowawczyni - Pani Mirosława Spust była dumna ze swoich przedszkolaków. Dzieci walczyły z ogromną tremą, ale wszystko się udało. Kolejną atrakcją był dla dzieci poczęstunek. Następnie odbyła się zabawa przy orkiestrze oraz liczne konkursy. Hitem imprezy była piosenka "Ona tańczy dla mnie" wyśpiewana przez Alicję Korbę - siostrę Natalii.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Dzień Rodziny u Motylków


13 czerwca 2013 r. przedszkolaki z grupy "Motylki" wspólnie ze swoimi rodzicami oraz wychowawczynią, świętowały Dzień Rodziny. Spotkanie odbyło się w "Barze u Saszy"nad Zalewem Bychawskim. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej akademii przygotowanej przez dzieci, podczas której wyrecytowały one piękne wiersze o mamie i tacie oraz zaśpiewały piosenki. Przedszkolaki złożyły także życzenia swoim Kochanym Rodzicom i wręczyły drobny upominek w postaci kolorowego kwiatuszka z życzeniami. Po części artystycznej dzieci zasiadły do wspólnego poczęstunku.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Kolorowo i wesoło u Misiów


Przedszkolaki z grupy "Misie" nigdy się nie nudzą, bowiem przez cały rok nieustannie pracują i robią wiele ciekawych rzeczy. O to, aby interesujących zajęć im nie brakowało dba ich wychowawczyni - Pani Beata Sprawka. Dzieci uczestniczą w wielu zajęciach np. zajęciach plastycznych, czy muzycznych. Uczą się różnorodnych tańców oraz wykonują przepiękne prace plastyczne, które ozdabiają wnętrze ich przedszkolnej sali. Wszystko to sprawia, że jest zarazem i wesoło, i kolorowo, i przede wszystkim bardzo ciekawie.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Teatrzyk w przedszkolu


Dnia 12 czerwca 2013 r. w naszym przedszkolu gościli aktorzy z teatru "Narwal" z Białegostoku. Wystawili oni dla naszych przedszkolaków sztukę pt. "Król Ból". Przedstawienie to zwróciło szczególną uwagę dzieci na dbanie o swoje zdrowie, a przede wszytkim szczególną troskę o zęby, bowiem tytułowego króla bardzo bolał ząb, a bał się on udać do dentysty. Na szczęście w porę przybył lekarz - Ignacy Biały Ząbek, który pomógł królowi i nie musiał on dłużej cierpieć. Przedstaiwenie to było dla naszych przedszkolaków nie tylko świetną zabawą, ale także wspaniałą lekcją o zdrowiu.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Motylki w kinie


W minioną sobotę przedszkolaki z grupy "Motylki" wraz ze swoją wychowawczynią - Panią Agnieszką Sobaszek udały się na wycieczkę do Lublina do Cinema City. Dzieci obejrzały bajkę pt."Tajemnica Zielonego Królestwa" w 3D. Przedszkolaki były pod wielkim wrażeniem świata przyrody przedstawionego w bajce. Dzieci bardzo zaciekawiła przygoda dziewczynki o imieniu M. K., jej taty oraz pieska Ozi. Dodatkową atrakcją dla dzieci było oglądanie bajki w trójwymiarowych okularach.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Zajęcia matematyczne u Smerfów


Przedszkolaki z grupy "Smerfy" doskonaliły ostatnio swoje umiejętności matematyczne na zajęciach prowadzonych przez swoją wychowawczynię - Panią Barbarę Wójcik. Podczas zajęć dzieci wykonywały operacje matematyczne na różnorodnych zbiorach, wyodrębniały podzbiory ze zbiorów przedmiotów, a także szeregowały wybrane elementy według podanej cechy.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Zajęcia o przyjaźni u Krasnali


Przyjaciel to osoba bardzo ważna w życiu każdego człowieka. Nad tym, jak zostać dobrym przyjacielem zastanawiały się ostatnio przedszkolaki z grupy "Krasnale". Dzieci z tej grupy brały udział w bardzo ciekawych zajęciach prowadzonych przez swoją wychowawczynię - Panią Marzannę Różycką. Zajęcia dotyczyły właśnie tematyki przyjaźni. Dzieci podczas zajęć m.in. słuchały opowiadania o przyjaźni, rozwiązywały test na uśmiechniętego przyjaciela, a także wykonywały portret przyjaciela. Zajęcia miały na celu kształtowanie umiejętności społecznych.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Wycieczka Smerfów na Komisariat Policji w Bychawie


W czerwcowe przedpołudnie przedszkolaki z grupy "Smerfy" wraz ze swoją wychowawczynią, udały się na wycieczkę na Komisariat Policji w Bychawie. Wyjście zostało zorganizowane w ramach realizowanej tematyki o bezpieczeństwie. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość poznać charakter pracy policjanta oraz zwiedzić budynek Komisariatu Policji w Bychawie. W tym miejscu serdecznie dziękujemy Panu Komendantowi - Zbigniewowi Zaborskiemu za czas poświęcony naszym dzieciom oraz za przekazane informacje podczas wycieczki. W zorganizowaniu wycieczki pomogła nam także Pani Marta Surdyga - mama Klaudii z grupy "Smerfy", której również serdecznie dziękujemy.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Dzień Dziecka u Motylków


1 czerwca wszystkie dzieci obchodziły swoje święto. Ponieważ ten szczególny dzień wypadł w tym roku w sobotę, w związku z tym przedszkolaki z grupy "Motylki" wraz ze swoją wychowawczynią, Dzień Dziecka świętowały dzisiaj - 3 czerwca. Wychowawczyni z tej okazji zorganizowała dzieciom dzień zabawy. Na początek każde dziecko otrzymało piękną wizytówkę ze swoim imieniem. Następnie dzieci bawiły się m. in. w takie zabawy jak: Uciekający balon, Kolorowy taniec, Uratuj balona, Magiczne krzesła, Zwinny przedszkolak, Łap bańkę itp. Zabawom towarzyszyły wspólne tańce. Ponadto chętne dzieci miały możliwość ozdobienia swojej twarzy kolorowymi wzorami. Dzień był wspaniały!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Kotki i Żabki na wycieczce


Dnia 27 maja 2013r. przedszkolaki z grup: "Kotki" wraz z wychowawczynią - Panią Ewą Sprawką i "Żabki" wraz z wychowawczynią - Panią Beatą Pawełczak oraz Panią Mirosławą Spust udały się na wycieczkę do Skansenu oraz Centrum Zabawy. W Skansenie dzieci obejrzały m. in. Kościół, młyn, a także zabytkowe gospodarstwa. Warto wspomnieć, że przedszkolaki miały także możliwość zobaczyć, jak dawniej przęgło się na kołowrotku. Dzieci zwiedziły również pracownię garncarską. Wycieczkę przedszkolaki zakończyły wspólną zabawą w Centrum Zabawy.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Motylki na Dniu Zdrowia


23 maja dzieci z grupy "Motylki" brały udział w Dniu Zdrowia organizowanym przez Szkołę Podstawową w Bychawie. W tym dniu przedszkolaki obejrzały wiele wspaniałych występów, m.in. przedstawienie o dobrych manierach, czy taniec połączony z elementami akrobatyki. Wysłuchały również pięknych piosenek o zdrowiu. Ponadto przedszkolaki mogły skosztować pysznych przekąsek - kanapek, sałatek, owoców oraz świeżych soków. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały drobne upominki. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na tę uroczystość!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Krasnale i Słoneczka w teatrze


16 maja przedszkolaki z grupy "Krasnale" wraz z wychowawczynią - Panią Marzanną Różycką oraz grupy "Słoneczka" z wychowawczynią - Panią Gabrielą Flis udały się do Teatru im. H. Ch. Andersena do Lublina. Dzieci obejrzały sztukę pt. "Przygody Pszczółki Mai". Przedszkolaki były pod wielkim wrażeniem tego, co zobaczyły. Dzieciom bardzo podobały się stroje, scenografia oraz wspaniała muzyka. Same przekonały się, że teatr to naprawdę magiczne miejsce.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Motylki na zajęciach w bibliotece


W miniony piątek przedszkolaki z grupy "Motylki" wraz ze swoją wychowawczynią - Panią Agnieszką Sobaszek, udały się do Biblioteki Publicznej na zajęcia biblioteczne. Zajęcia poprowadziła Pani Bibliotekarka Joanna Marek - Stanicka. Pani Joasia zaprezentowała dzieciom ksiągozbiory, z których mogą korzystać, pokazała sposób wypożyczania książek oraz przeprowadziła dla dzieci zabawę z wierszem. Na pamiątkę wizyty w bibliotece każde dziecko otrzymało kolorową zakładkę do książki. Serdecznie dziękujemy Pani Joasi za zaproszenie!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Smacznie i zdrowo u Smerfów


Ostatnio dzieci z grupy "Smerfy" poruszały na zajęciach przedszkolnych zagadnienia dotyczące zdrowego odżywiania. Zajęcia te odbywały się w ramach realizowanego programu o zdrowiu. Dzieci wspólnie ze swoją wychowawczynią - Panią Barbarą Wójcik, nie tylko omawiały, jakie produkty powinno się spożywać, ale także miały możliwość skosztowania ich. A wszystko to za sprawą szwedzkiego stołu, który dzieci przygotowały razem ze swoją panią. Każde dziecko z grupy mogło samodzielnie przygotować własną kanapkę. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości. Dla przedszkolaków była to także świetna zabawa.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Zajęcia o Unii Europejskiej


W naszym przedszkolu dzieci nieustannie poszerzają posiadaną wiedzę oraz zdobywają nowe wiadomości. Ostatnio przedszkolaki z grupy "Słoneczka" uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach prowadzonych przez swoją wychowawczynię - Panią Gabrielę Flis. Zajęcia dotyczyły Unii Europejskiej. Dzięki tym zajęciom dzieci dowiedziały się, co to znaczy Unia Europejska, jakie kraje należą do wspólnoty Unii Europejskiej oraz jak wygląda flaga Unii Europejskiej. Oprócz tego, dzieci dowiedziały się także, jakie są charakterystyczne potrawy przyrządzane w wybranych krajach UE. Niektóre z tych przekąsek dzieci mogły same przygotować.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Przedszkolaki eksperymentują


Każdy przedszkolak wie o tym, że zdobywanie wiedzy to bardzo ciężka praca. Przedszkolaki z grupy Smerfy przekonały się, że zdobywanie wiedzy o świecie, poznawanie ciekawostek może być bardzo przyjemne. Wszystko to dzięki zajęciom, które przeprowadziła ostatnio jedna z nauczycielek - Pani Bożena Mazur.Chcąc przekazać dzieciom wiadomości z zakresu przyrody - dotyczące wody, powietrza itp., przeprowadziła z dziećmi kilka eksperymentów, wykorzystując różne przedmioty takie jak: balon, słomki, wiatrak, kolorowe kartki papieru itp. Dzieci były zafascynowane zajęciami, tym bardziej, że eksperymenty mogły wykonywać osobiście z pomocą nauczyciela. Z pewnością wiedza zdobyta na tych zajęciach na długo pozostanie w ich pamięci.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Motylki na sportowo


O tym, że sport to zdrowie, wie dobrze każdy z nas. Przedszkolaki z grupy Motylki cały rok dbają o zdrowie - zdrowo się odżywiają,tańczą,ćwiczą,gimnastykują. Ostatnio korzystając z pięknej pogody postanowiły wspólnie ze swoją wychowaczynią zorganizować sobie jeden przedszkolny dzień "na sportowo". Dzieci na placu szkolnym grały w klasy, skakały na skakankach, kręciły hula-hop, brały udział w zawodach zorganizowanych przez wychowawczynię, a także rozegrały wspólny mecz w piłkę nożną na boisku Orlik. Dzieciom bardzo spodobał się "sportowy dzień". Z pewnością powtórzą go jeszcze nieraz. Oby tylko ta piękna, słoneczna aura utrzymała się jak najdłużej.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Wycieczka Smerfów


W pewne kwietniowe przedpołudnie przedszkolaki z grupy Smerfy wraz ze swoją Panią Wychowawczynią - Barbarą Wójcik, w ramach realizowanej tematyki o muzeach i sztuce, udały się na wycieczkę do Bychawskiej Izby Regionalnej. Przewodnikiem po izbie była Pani Elżbieta Winiarczyk. Dzięki jej uprzejmości przedszkolaki mogły zwiedzić Izbę Regionalną, obejrzeć znajdujące się tam ciekawe eksponaty oraz dowiedzieć się, jakie miały one przeznaczenie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały różne przedmioty i zadawały pytania. Wycieczka sprawiła im wiele radości.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Gość u Smerfów - 23.04.2013 r.


23 kwietnia do grupy Smerfy przybył zaproszony przez wychowawczynię gość. Była nim Pani Pielęgniarka - mama Magdy Kusej - jednej z dziewczynek z grupy Smerfy. Spotkanie z Panią Pielęgniarką było jednym z punktów realizacji programu o zdrowym odżywaniu, w którym nasze przedszkole bierze udział. Pani Pielęgniarka opowiedziała dzieciom o rodzajach spożywanych pokarmów z uwzględnieniem zdrowych produktów, przypomniała, jakie znaczenie ma prawidłowe odżywanie, a także odpowiedziała na pytania zadane przez dzieci. Wygłosiła również krótką prelekcję na temat troski o higienę. Spotkanie z Panią Pielęgniarką z pewnością wzbogaciło wiedzę dzieci. Serdecznie dziękujemy Pani Pielęgniarce za przybycie do naszej grupy.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Wielkanocna kartka świąteczna - 27.03.2013 r.


27 marca w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Bychawie odbyło się wręczenie nagród i dyplomów dla dzieci wyróżnionych w "Konkursie plastycznym na projekt świątecznej kartki pocztowej gminy Bychawa". Oczywiście nie zabrakło tam dzieciaków z naszego przedszkola, które tak licznie wzięły udział w konkursie. Jako pierwsza nagrodę odebrała Basia Lipko z grupy "Krasnale" z naszego przedszkola, która zdobyła Grand Prix tegorocznego konkursu, a następnie osoby wyróżnione. Wyróżnienie zbiorowe z naszego przedszkola otrzymała grupa: "Krasnale", "Kotki", "Motylki", "Nutki", zaś wyróżnienia indywidualne otrzymały następujące przedszkolaki: Dagmara Budzyńska, Wiktoria Stachyra, Ola Fijołek, Karolina Jężak, Ala Osmolińska, Ania Boczek, Marysia Pruś, Wiktoria Karmińska. Wszyscy otrzymali przepiękne nagrody! Serdecznie gratulujemy!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Święta u Motylków - 27.03.2013 r.


W środę przedszkolaki z grupy "Motylki" wspólnie świętowały. Podczas zajęć dzieci brały udział w różnych zabawach dotyczących tematyki świąt, dzieliły się jajkiem składając sobie życzenia, śpiewały świąteczne piosenki, a także zasiadły do wspólnego stołu na słodki poczęstunek przygotowany przez Kochanych Rodziców. Tego dnia, z życzeniami świątecznymi, przybyła do dzieci Pani Dyrektor Przedszkola - Anna Pietrzak. Ponadto w tym dniu dzieci obejrzały przedstawienie o Zmartwychwstaniu Chrystusa, na które zaprosiła je Pani Katechetka ze Szkoły Podstawowej - Monika Ziętek wraz ze swoimi uczniami.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Spotkanie wielkanocne - 26.03.2013 r.


W miniony wtorek w naszym przedszkolu miało miejsce "Spotkanie wielkanocne". Przedszkolaki ze wszystkich grup razem ze swoimi nauczycielkami, zgromadziły się w sali, aby wspólnie świętować. W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich zebranych dzieci z grupy "Motylki", które wyrecytowały wiersze i wyśpiewały piosenki o tematyce świątecznej. Następnie Pani Katechetka poprowadziła z dziećmi dialog dotyczący nadchodzących świąt, a także razem z przedszkolakami przygotowała świąteczny koszyczek. Po wspólnej modlitwie wszyscy składali sobie życzenia i dzielili się jajkiem. Nie zabrakło także wesołego akcentu - polewania wodą.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


III Przegląd Dziecięcych Talentów - 23.03.2013 r.


W sobotę w Bychawskim Centrum Kultury po raz trzeci odbył się Przegląd Dziecięcych Talentów. Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym prezentowały swoje umiejętności: wokalne, taneczne, recytatorskie, gimnastyczne itp. Po obejrzeniu występów, nikt z osób siedzących na widowni nie miał wątpliwości, że występujące kolejno dzieci posiadają wielki talent. Każdy z uczestników po zaprezentowaniu się otrzymał pamiątkowy dyplom oraz przepiękny upominek w postaci książki. Warto wspomnieć, że imprezie tej towarzyszył "Kiermasz wielkanocny", na którym można było zakupić piękne palmy, pisanki, a także inne świąteczne dekoracje.

Serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi oraz Pracownikom Bychawskiego Centrum Kultury za pomoc w organizacji III Przeglądu Dziecięcych Talentów!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Dni Otwarte w Szkole Podstawowej - 20.03.2013 r.


Dnia 20 marca dzieci ze starszych grup z naszego przedszkola udały się wraz ze swoimi wychowawczyniami do Szkoły Podstawowej na Dni Otwarte. Dzieci zostały bardzo miło przyjęte przez Dyrekcję, Nauczycieli oraz uczniów. Po powitaniu każda z grup przedszkolnych udała się do sali lekcyjnej, w której uczestniczyła w zajęciach tematycnych przygotowanych przez nauczycieli i uczniów. Po odbytych zajęciach dzieci udały się na krótką wycieczkę po szkole. Na zakończenie wizyty w szkole każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy upominek. Serdecznie za wszystko dziękujemy!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Teatrzyk w przedszkolu - 27.02.2013 r.


Dnia 27 lutego 2013 gościliśmy w naszy przedszkolu artystów z teatru "Narwal" z Białegostoku. Aktorzy wystawili dla naszych przedszkolaków sztukę pt. "Tadek - niejadek". Dzieci były zachwycone wspaniałą grą aktorów. Podczas oglądania przedstawienia dzieci uświadomiły sobie, jak ważne jest zdrowe odżywianie i regularne spożywanie posiłków - przekonali się o tym na przykładzie tytułowego Tadka. Aktorzy nawiązali z dziećmi świetny kontakt, angażując ich jednocześnie do wspólnej zabawy.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Zabawy na śniegu - 08.02.2013 r.


Po ostatnich roztopach i deszczowej pogodzie, wszyscy myśleli, że zima w tym roku już nas pożegnała, a tu... ze środy na czwartek zrobiła nam miłą niespodziankę - obsypała śniegiem. Przedszkolaki z grupy "Motylki" postanowiły w ten ostatni dzień przed feriami skorzystać z uroków zimy i udały się na dwór, aby pobawić się na śniegu. Wiele radości sprawiło dzieciom wspólne lepienie bałwana, rzucanie śnieżkami, jazda na sankach, a także udział w konkursie zimowym zorganizowanym przez wychowawczynię.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


"Smerfy" w teatrze - 08.02.2013 r.


Dnia 8 lutego grupa "Smerfy" wraz z wychowawczynią - Panią Barbarą Wójcik oraz Paniami: Dorotą Skoczylas i Katarzyną Żuk, udała się do Teatru im. H. Ch. Andersena do Lublina. Dzieci obejrzały sztukę pt. "Pasterka i kominiarczyk". Piękne stroje i sceneria oraz wspaniała gra aktorów - wszystko to zachwyciło przedszkolaków i sprawiło, że ten wyjazd na długo pozostanie w ich pamięci.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Zabawa karnawałowa - 04.-05.02.2013 r.


W dniach 4 i 5 luty w naszym przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci. 4 lutego bawiły się wszystkie 3- i 4-latki, zaś 5 lutego 5- i 6-latki. Do zabawy przedszkolaków zachęcał wodzirej, który nie tylko wykonywał dla dzieci utwory muzyczne, ale także prowadził konkursy m. in. węrujący kapelusz, gorące krzesła, grupowy układ taneczny itp. W przerwie zabawy każda grupa udała się do swojej sali na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Chętne dzieci mogły również wykonać sobie pamiątkową fotografię. Tegoroczna zabawa karnawałowa była po prostu WSPANIAŁA!!!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Dzień Babci i Dziadka u "Motylków" - 21.01.2013 r.


21 stycznia przedszkolaki z grupy "Motylki" świętowały Dzień Babci i Dziadka. Mimo niesprzyjającej pogody, Kochani Dziadkowie nie zawiedli i przybyli do swoich pociech. Dzieci wyrecytowały dla gości wiersze, zaśpiewały piosenki i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki.Po części artystycznej Dziadkowie zaproszeni zostali na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


XVII Przegląd Jasełek - 20.01.2013 r.


20 stycznia przedszkolaki z grupy "Motylki" brały udział w XVII Przeglądzie Jasełek organizowanym przez Bychawskie Centrum Kultury. Dzieci pięknie wyrecytowały wiersze oraz zaśpiewały kolędy i pastorałki. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały gromkie brawa od publiczności i podziękowanie od organizatorów.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


Przedstawienie "Król lasu" - 16.01.2013 r.


16 stycznia przedszkolaki z grupy "Krasnale" i "Motylki" wraz ze swoimi paniami, udały się do Bychawskiego Centrum Kultury na przedstawienie pt. "Król lasu". Sztuka, którą obejrzały dzieci była niezapomnianą lekcją przyrody. Dzieci dowiedziały się, jak ważna jest troska o przyrodę, a w szczególności o las. Podczas przedstawienia aktorzy nawiązywali dialog z publicznością, a także zachęcali do śpiewu przepięknych piosenek o przyrodzie i wspólnej zabawy.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


"SPOTKANIE OPŁATKOWE" - 20.12.2012 r.


20 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się "Spotkanie opłatkowe." Na opłatku obecne były dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych razem ze swoimi paniami. Na początku spotkania Pani Dyrektor serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych, po czym oddała głos dzieciom z grupy "Motylki", które zaprezentowały krótki montaż słowo - muzyczny o Narodzeniu Pana Jezusa. Następnie Pani Katechetka odczytała Słowo Boże i po wspólnej modlitwie przekazała opłatek w ręce każdej wychowawczyni. Na zakończenie wszyscy odśpiewali kolędę "Dzisiaj w Betlejem."

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


"WIECZERZA WIGILIJNA" - 14.12.2012 r.


14 grudnia 2012 r.w grupie "Motylki" odbyła się "Wieczerza Wigilijna". Tego wieczoru przybyli do przedszkola Rodzice i zaproszeni przez przedszkolaków goście, a wśród nich Pani Dyrektor - Anna Pietrzak. Dzieci zaprezentowały montaż słowno -muzyczny o Narodzeniu Pana Jezusa, następnie wszyscy zgromadzeni rozważyli Słowo Boże, połamali się opłatkiem i zasiedli do wspólnej wieczerzy przygotowanej przez rodziców. Dzieci wręczyły wszystkim przybyłym świąteczne upominki. Ten wspólnie spędzony grudniowy wieczór sprawił zarówno dzieciom, jak i dorosłym wiele radości.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


"WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA" - 06.12.2012 r.


6 grudnia do naszego przedszkola przybył długo wyczekiwany przez dzieci Św. Mikołaj w towarzystwie dwóch śnieżynek. Każdy przedszkolak otrzymał wspaniały prezent. Wśród upominków znalazły się m.in.: lale, samochody, puzzle, skarbonki, kolorowanki, słodycze. Dzieci były bardzo zadowolone z prezentów. W podzięce śpiewały Mikołajowi piosenki i recytowały wierszyki. Obiecały także, że przez cały kolejny rok będą bardzo grzeczne i z niecierpliwością będą czekać na kolejne spotkanie ze Św. Mikołajem.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


"DZIEŃ BAJKOWYCH POSTACI" - 01.12.2012 r.


1 grudnia w Bychawskim Centrum Kultury po raz pierwszy odbył się "Dzień Bajkowych Postaci". Każde dziecko miało możliwość przebrać się za ulubioną postać bajkową i zaprezentować na bychawskiej scenie. Podczas prezentacji mogliśmy podziwiać m. in.: Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosię, Pszczółkę Maję, Krasnala, Biedroneczkę, Piratów, a także Pana Hilarego, który poszukiwał na scenie swoich okularów. Prezentacje dzieci przeplatane były konkursami prowadzonymi przez wspaniałą królewnę, a także tańcami, do których zapraszała obecna na sali czarownica. Ponadto można było skosztować pysznych pierniczków. W tym dniu była możliwość nabycia wspaniałych, świątecznych ozdób, bowiem całej imprezie towarzyszył "Kiermasz świątecznych rozmaitości", na którym swoje ozdoby prezentowały chętne osoby i instytucje. Ponadto można było także wesprzeć akcję "Góra grosza", która prowadzona jest w Samorządowym Przedszkolu Nr 1 w Bychawie. "Dzień Bajkowych Postaci" był wspaniałym przeżyciem nie tylko dla dzieci, ale takaże dla dorosłych.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


"DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA"


W ostatnich tygodniach listopada dzieci z naszego przedszkola, korzystając z zaproszenia Pani Bibliotekarki - Joanny Marek-Stanickiej, przybywały wraz ze swoimi wychowaczyniami do Biblioteki Publicznej. Tematyka spotkań związana była z "pluszowym misiem", z racji tego, iż 25 listopada po raz kolejny obchodziliśmy "Światowy Dzień Pluszowego Misia". Na zajęcia biblioteczne dzieci przynosiły swoje ulubione prztulanki. Pani Joasia prezentowała dzieciom wybrane wiersze i opowiadania o misiach, prowadziła wesołe zabawy, a także uczyła piosenki o misiu. Każde dziecko na pamiątkę wizyty w bibliotece, otrzymało kolorowego misia.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


"ZABAWA ANDRZEJKOWA" - 28-29.11.2012 r.


W dniach 28 i 29 listopada w naszym przedszkolu odbywały się w poszczególnych grupach "Andrzejki". Na zabawę andrzejkową wiele dzieci przyszło przepięknie ubranych. Myszka Miki, Królewna Śnieżka, Czerwony Kapturek, Spidermann, Batman, Wróżki - to tylko niektóre "postacie" obecne na zabawie. Podczas andrzejek dzieci brały udział w różnorodnych grach i zabawach, wspólnie tańczyły do ulubionych utworów muzycznych, a także spożywały słodkości przygotowane przez rodziców. "Andrzejkowa zabawa" była wspaniała.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


"TEATRZYK KRÓLEWNA ŚNIEŻKA" - 29.10.2012 r.


O tym, że w naszym przedszkolu dużo się dzieje, wie każdy przedszkolak. Codzienne życie przedszkolaków umilają im różne święta, uroczystości, występy, które są dla przedszkolaków bardzo miłymi przeżyciami. Właśnie takich wspaniałych chwil dostarczyli naszym przedszkolakom aktorzy z teatru z Lublina, którzy dn. 29.10.2012 r. przybyli do naszego przedszkola i przedstawili dzieciom piękny teatrzyk pt. "Królewna Śnieżka". Wspaniałe stroje, dekoracja, a także dialog nawiązany przez aktorów z przedszkolakami - wszystko to sprawiło, że dzieciom tego dnia nie brakowało świetnej zabawy.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


"WSPÓLNE MUZYKOWANIE" - 22.10.2012 r.


O tym, że muzyka umila każdą chwilę życia, przekonały się dzieci z naszego przedszkola. 22 października miały one możliwość pomuzykować i pośpiewać wspólnie z artystami z Biura Koncertowego "Słoneczko". Zaproszeni goście przyjechali do przedszkola i zaprezentowali krótki program muzyczny pt. "Jesienna orkiestra w przedszkolu metodą K. Orffa". Dzięki temu spotkaniu dzieci poznały różne rodzaje muzyki i instrumenty muzyczne. Chętne dzieci miały możliwość występu z przybyłymi artystami przed społecznością przedszkolną.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


"PASOWANIE NA STARSZAKA" - 8.10.2012 r.


Dnia 8.10.2012 r. w Samorządowym Przedszkolu Nr 1 w Bychawie miało miejsce wielkie święto – "Pasowanie na starszaka". Dzieci przyszły tego dnia do przedszkola pięknie ubrane i uczesane. Starsze przedszkolaki zaprezentowały krótką część artystyczną, po której w obecności wychowawców, rodziców oraz koleżanek i kolegów zostały "pasowane na starszaka" przez Panią Dyrektor Przedszkola – Annę Pietrzak. Na zakończenie każdy "starszak" otrzymał pamiątkowy dyplom.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


"MUZYCZNE SPOTKANIE U MOTYLKÓW" - 2.10.2012 r.


W październikowe przedpołudnie do grupy "Motylki" przybył zaproszony gość - wokalista i gitarzysta zespołu "Unikalni" – Pan Łukasz Sobaszek. Opowiedział on dzieciom o swojej muzycznej pasji, o nauce gry na gitarze, a także zaprezentował instrument muzyczny - gitarę akustyczną. Podczas spotkania każde dziecko miało możliwość zagrania kilku dźwięków na gitarze przyniesionej przez gościa. Dzieci po spotkaniu z muzycznym gościem tak zafascynowały się grą na gitarze, że zadeklarowały, iż w przyszłości same będą na niej grać.

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


"JESIENNY KONKURS" - 02.10.2012 r.


Na początku października w naszej placówce odbył się rodzinny konkurs pt. "Baw się z nami jesiennymi darami". Chętne dzieci wspólnie ze swoimi rodzicami wykonywały różnorodne rzeczy z szyszek, kasztanów, jarzębiny, żołędzi, liści. Dzieci z poszczególnych grup przyniosły do przedszkola przepiękne jesienne prace, a wśród nich: jesienne stroiki, lale, zwierzęta, chatki, kosze itp. Cieszymy się, że rodzice zechcieli poświęcić swoim pociechom kilka wolnych chwil i pobawić się z nimi jesiennymi darami wykonując te wspaniałe prace. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!

Obejrzyj zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij tutaj!


do góry ^


Samorządowe Przedszkole Nr 1 w Bychawie - 2012